Úvod Duchovný život farnosti
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 6 až 8 °C. Zajtra slnečno, ranné minimá 1 až -1 °C a denné maximá 6 až 8 °C.

Duchovný život

Farnosť Nanebovzatia Panny Márie

 

SKÝCOV


Liturgický kalendár: 5. nedeľa v cezročnom období


pondelok                   - Prebl. Panny Márie Lurdskej (ľubovoľná spomienka)

utorok                        - Féria

streda                        - Féria

štvrtok                       - Féria

piatok                        - Féria - na konci sv. omše adorácia

sobota                       - Panny Márie v sobotu

 

Nedeľa - 6. nedeľa v cezročnom období - Celodenná farská poklona


pondelok

11.02.

1800 hod

+ Ladislav Matejov, manželka Mária a rodičia z oboch strán

utorok

12.02.

 

 

1800 hod

 

 

+ Štefan Žikavský a rodičia z oboch strán

streda

13.02.

1800 hod

+ František Bernát a manželka Amália

štvrtok

14.02.

0700 hod

+ Anton Pavkov, manželka Mária, sestra Kamila a deti

piatok

15.02.

1800 hod

 

+ rodina Štuciková a Benčeková

sobota

16.02.

0800hod

Na úmysel

6. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

17.02.

 

0800 hod


 

 

1800 hod

 

+ Marta a Štefan Záležákoví


Za farníkov

 

OSTATNÉ OZNAMY A INFORMÁCIE

* Ďakujem za upratovanie kostola skupine č. 3 a prosím o túto slúžbu na budúcu sobotu skupinu č. 4 (ulica Za Humnami), za ktorú je zodpovedná p. Anna Pavková. Pán Boh odmeň za túto službu pre farnosť.


* Ďakujem aj za všetky milodary, ktoré ste obetovali minulý týždeň pre potreby farnosti. Pán Boh odmeň všetkých dobrodincov.


* V pondelok je svetový deň chorých a zároveň lit. spomienka Panny Márie Lurdskej, pri tejto príležitosti budem udeľovať sviatosť pomazania chorých pri večernej sv. omši. Túto sviatosť môžu prijať tí, ktorí sa nachádzajú pre chorobu, alebo starobu v nebezpečenstve smrti.


* Pripomínam členom ekonomickej rady farnosti, že spoločné stretnutie budeme mať v utorok (12.2.2019) o 19.30 hod. na farskom úrade.


* Na budúcu nedeľu je v našej farnosti celodenná Eucharistická poklona. Poklona začne rannou sv. omšou o 8 hod. po ktorej vyložím Sviatosť Oltárnu. Celodenná poklona bude ukončená večernou sv. omšou o 18 hod., kde hlavným celebrantom bude páter Tomáš Prajzendanc, ktorý tu viedol farské misie. Nájdime si čas pre tichú adoráciu v kostole a využime príležitosť získať potrebné milosti od Pána. Chcel by som Vás poprosiť, aby ste sa zapísali na rozpis adorujúcich, ktorý bude položený na stolíku pri východe z kostola.


* Počas budúceho týždňa (11. - 17.2.2019) prebieha tzv. Národný týždeň manželstva, ktorý je pozvaním pre manželov, aby si vzájomne venovali viac času a povzbudili sa v prežívaní manželstva. V Zlatých Moravciach je pre manželov pripravených viacero bezplatných vstupov a zliav v reštauráciach. Viac informácii je na plagáte. Manželom taktiež odporúčam kurz manželských večerov, ktorý sa bude konať v Žitavanoch v dňoch od 2.3 do 13.42019. Viacej informácii je znova na nástenke.


* Je tu ešte pozvanie pre slobodných, ktorí hľadajú svojho životného partnera - zoznamovací večer sa uskutoční 18. februára 2019 o 18 hod. v Misíjnom dome Matky Božej v Nitre. Pozvánka je taktiež na vývesnej tabuli.

 

Pochválený buď Ježiš Kristus!

 

www.skycov.ifara.sk

 

V prípade potreby ma môžete kontaktovať na tel. čísle: 037/63 46 214, 0948 155 750 alebo na e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Vdp. Ladislav Kováč - správca farnosti SkýcovOprava fary PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Streda, 24 September 2008 14:15

12) práca takme...
12) práca takmer u konca 12) práca takmer u konca
Od začiatku júla 2007 až do týchto dní sa prevádzajú opravy farskej budovy a okolia.Vďaka ochote farníkov podarilo sa nám svojpomocne opraviť najprv strechu, potom oporný múr a nakoniec fasádu fary. Oprava strechy si vyžadovala nové latovanie a škridlu. Práca na silnom slnku a v prašnom prostredí bola namáhavá a nám sa videlo, že to najhoršie máme za sebou.To sme však netušili, koľko dá zabrať oprava starého múrika. Oporný múrik z polovice 60-tých rokov obopínal v dĺžke 25 m svah pod kostolom a v dĺžke 80 m, niekde až do výšky dvoch metrov, farskú záhradu. Jeho renovácia si vyžadovala veľa času, prácu šikovných obetavých majstrov a v úvode aj pomoc stavebných strojov. Jeho posledná úprava (povrchový náter) sa plánuje až na jar alebo leto 2009. V polovici augusta 2008 sa prešlo na ďalšiu fázu – výmena starých okien za drevené eurookná, faru sme zbavili starej opadanej omietky a začalo sa pracovať na novej fasáde. Je samozrejmé že bez Božej pomoci a bez spolupráce všetkých farníkov by sa nedalo nič z toho uskutočniť. Srdečná vďaka!

 

Krátky prehľad spomínaných prác  fotogaléria
Posledná úprava Streda, 24 September 2008 14:28
Čítať celý článok...
 
Púť do Marianky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Streda, 10 September 2008 09:12

Marianka_2
Marianka_2 Marianka_2

Marianka – najstaršie pútnické miesto v bývalom Rakúsko – Uhorsku. Každý rok na sviatok Narodenia Panny Márie smerujú sem stovky pútnikov z celého Slovenska. Tento rok sme k ich počtu prispeli aj my, pútnici a ctitelia Panny Márie zo Skýcova a blízkeho okolia. Sv. omšu celebroval o. arcibiskup - metropolita Bratislavskej arcidiecézy Stanislav Zvolenský.

 

Posledná úprava Streda, 10 September 2008 13:18
Čítať celý článok...
 
S ďeťmi v Ostrihome a Štúrove PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Pondelok, 01 September 2008 14:43

Ostrihom_8
Ostrihom_8 Ostrihom_8
S deťmi a s pánom učiteľom sme využili horúce augustové ráno, nasadli sme do áut a nechali sme sa slovenským GPS (rozumej smerovými tabuľami) priviesť do Ostrihomu. Ostrihomské arcibiskupstvo, ako vieme, bolo prvé a hlavné arcibiskupstvo v Uhorsku so sídlom v Ostrihome založené v roku 1000 kniežaťom Nitrianskeho kniežatstva a neskôr aj prvým kráľom Uhorska sv. Štefanom. Jedno z učív 7. ročníka sme mohli teda „uvidieť aj ohmatať“. Pokochali sme sa pohľadom na veľkolepú baziliku a po vstupe do jej posvätných priestorov sme sa stíšili ku krátkej osobnej modlitbe. Nevynechali sme ani vežu baziliky, odkiaľ sa nám naskytol nádherný výhľad na Ostrihom a okolie. Z Ostrihomu sme putovali späť do Štúrova, kde sme sa pred náročným športovým programom posilnili pizzou a vyprážaným syrom. Napadlo ma, nezájdeme nabudúce do Jeruzalema?

Posledná úprava Sobota, 06 September 2008 10:05
Čítať celý článok...
 
Výlet do Tatier PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 11 Júl 2008 11:28

tatry2008_11
tatry2008_11 tatry2008_11
Prvý prázdninový týždeň sme začali výletom vo Vysokých Tatrách. Naša desať členná skupinka našla ubytovanie v Poprade, v tzv. Orlovni, u bratov saleziánov. Budíček o 7. hod, sv. omša, raňajky a šlo sa na výlet. Prvý deň sme namierili na Popradské pleso (1 494 m.n.m.). Mali sme odtiaľ na pláne urobiť výstup na Hincové plesá, avšak počasie nám to neumožnilo. Tak sme sa len skotúľali na nižšie položené Štrbské pleso (1347 m.n.n), kde nás v závere cesty zastihol hustý lejak. Nevadilo, pršiplášte, horúci čaj pod strechou a rýchly presun do električky nás uchránili pred nachladnutím. Druhý deň boli Tatry zahalené v oblakoch, preto sme zvolili radšej Beliansku jaskyňu, po nej sme si prezreli centrum mesta Poprad a k večeru sme navštívili Kino Tatran.

Posledná úprava Piatok, 11 Júl 2008 11:35
Čítať celý článok...
 
Nedeľná opekačka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Utorok, 10 Jún 2008 07:28
opekačka_4
opekačka_4 opekačka_4
Sláva nášmu výletu, zmokli sme a sme tu...
Posledná úprava Utorok, 10 Jún 2008 10:15
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 4 z 5
Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Bratislava_...
Image Detail