Úvod Duchovný život farnosti
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty 1 až -1 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra zamračené a občasný dážď, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

Duchovný život

Farnosť Nanebovzatia Panny Márie

 

SKÝCOV


Liturgický kalendár: Krista Kráľa

 

pondelok                   - Sv. Cecílie, panny a mučenice (spomienka)

utorok                        - Féria

streda                        - Svätého Ondreja Dung-Laca, kňaza, a spoločníkov, mučeníkov (spomienka)

štvrtok                       - Féria

piatok                        - Féria - na konci sv. omše adorácia

sobota                       - Vigília - 1. Adventná Nedeľa

 

Nedeľa - 1. Adventná Nedeľa

 

pondelok

22.11.

1800 hod

Za zdravie a Božie požehnanie pre celú rodinu

utorok

23.11.

 

1800 hod

 

 

+ Mária Pavková, manžel Jozef a rodičia

streda

24.11.

 

1800 hod


+ Klára Kováčiková, manžel Ladislav, zať Ján a rodičia

štvrtok

25.11.

0700 hod


Za členov nadácie Slovakia Christiana

piatok

26.11.

1800 hod

 

+ Jozef Pavkov (4. výročie)


sobota

27.11.

 

1700 hod

 

+ Katarína Némethová 

NEDEĽA

28.11.

 

800 hod


 

 

1030 hod

 

+ Mária Černáková, manžel Adam, rodičia z oboch strán a súrodenci


Za farníkov

 

OSTATNÉ OZNAMY A INFORMÁCIE

* Ďakujem za upratovanie kostola skupine č. 10 a prosím o pomoc na budúcu sobotu skupinu č. 11 - ulica Športová, za ktorú je zodpovedná p. Oľga Mišková. Pán Boh zaplať za túto službu pre farnosť.

* Na budúci týždeň je náš okres opäť v 2. stupni ohrozenia. Od budúceho týždňa je v platnosti nová metodika Covid automatu, podľa ktorej sú dovolené bohoslužby v režime OP pre max. 100 osôb s povinným zoznamom účastníkov. Kostol je preto naďalej otvorený. Prosím o dodržiavanie opatrení ako doteraz - dezinfekciu rúk pri príchode do kostola, prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom a zapísanie sa na zoznam veriacich pred začiatkom sv. omše. Kostol je pravidelne upratovaný, pri vchode sú umiestnené automatické dávkovače dezinfekcie a vzduch je dezinfikovaný.

* Po dnešných sv. omšiach si môžu lektori vyzdvihnúť rozpis lektorskej služby na nasledujúce obdobie.

* Počas budúceho týždňa spovedám pol hodinu pred večernou svätou omšou. Taktiež budem po sv. omšiach zapisovať úmysly na prvý polrok nového občianskeho roka 2022.

* Minulý týždeň sa ukončila zbierka Fóra života, ktorou ste pri kúpe sviec podporili projekty tejto organizácie za záchranu nenarodených detí. Vyzbieralo sa 280 €, ktoré boli odoslané tejto organizácii. Za koordináciu tejto iniciatívy ďakujem p. Márii Minárovej a v mene Fóra života vyjadrujem Pán Boh zaplať za všetky milodary.

* Na budúci týždeň v stredu si pripomenieme prenasledovaných kresťanov po celom svete. Táto iniciatíva má názov Červená streda, preto mnohé významné budovy po celom svete budú nasvietené na červeno. Hoci v našom kultúrnom kontexte je ťažko pripustiť prenasledovanie, no v mnohých krajinách je prenasledovaných cez 300 miliónov kresťanov - sú to zvlášť krajiny ako Bosna a Hercegovina, Pakistan, Nigéria, Mozambik, Severná Kórea a Čína. Už v roku 2014 pápež František poukázal na to, že kresťania dnes zažívajú ešte väčšie prenasledovanie ako v časoch ranej Cirkvi.

* Na budúcu 1. adventnú nedeľu požehnám pri svätých omšiach adventné vence, ktoré si môžete priniesť. Adventný veniec na námestí obce požehnám po svätej omši v sobotu večer. V prvú adventnú nedeľu býva pravidelná zbierka na charitu.

* Vo všetkých farských kostoloch sa dnes koná pobožnosť so zasvätením ľudského pokolenia Najsvätejšiemu srdcu Ježišovmu. Za obvyklých podmienok je možné získať úplne odpustky.

 

Pochválený buď Ježiš Kristus!


www.skycov.ifara.sk

 

V prípade potreby ma môžete kontaktovať na tel. čísle: 037/63 46 214, 0948 155 750 alebo na e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Vdp. Ladislav Kováč - správca farnosti SkýcovOprava fary PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Streda, 24 September 2008 14:15

12) práca takme...
12) práca takmer u konca 12) práca takmer u konca
Od začiatku júla 2007 až do týchto dní sa prevádzajú opravy farskej budovy a okolia.Vďaka ochote farníkov podarilo sa nám svojpomocne opraviť najprv strechu, potom oporný múr a nakoniec fasádu fary. Oprava strechy si vyžadovala nové latovanie a škridlu. Práca na silnom slnku a v prašnom prostredí bola namáhavá a nám sa videlo, že to najhoršie máme za sebou.To sme však netušili, koľko dá zabrať oprava starého múrika. Oporný múrik z polovice 60-tých rokov obopínal v dĺžke 25 m svah pod kostolom a v dĺžke 80 m, niekde až do výšky dvoch metrov, farskú záhradu. Jeho renovácia si vyžadovala veľa času, prácu šikovných obetavých majstrov a v úvode aj pomoc stavebných strojov. Jeho posledná úprava (povrchový náter) sa plánuje až na jar alebo leto 2009. V polovici augusta 2008 sa prešlo na ďalšiu fázu – výmena starých okien za drevené eurookná, faru sme zbavili starej opadanej omietky a začalo sa pracovať na novej fasáde. Je samozrejmé že bez Božej pomoci a bez spolupráce všetkých farníkov by sa nedalo nič z toho uskutočniť. Srdečná vďaka!

 

Krátky prehľad spomínaných prác  fotogaléria
Posledná úprava Streda, 24 September 2008 14:28
Čítať celý článok...
 
Púť do Marianky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Streda, 10 September 2008 09:12

Marianka_2
Marianka_2 Marianka_2

Marianka – najstaršie pútnické miesto v bývalom Rakúsko – Uhorsku. Každý rok na sviatok Narodenia Panny Márie smerujú sem stovky pútnikov z celého Slovenska. Tento rok sme k ich počtu prispeli aj my, pútnici a ctitelia Panny Márie zo Skýcova a blízkeho okolia. Sv. omšu celebroval o. arcibiskup - metropolita Bratislavskej arcidiecézy Stanislav Zvolenský.

 

Posledná úprava Streda, 10 September 2008 13:18
Čítať celý článok...
 
S ďeťmi v Ostrihome a Štúrove PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Pondelok, 01 September 2008 14:43

Ostrihom_8
Ostrihom_8 Ostrihom_8
S deťmi a s pánom učiteľom sme využili horúce augustové ráno, nasadli sme do áut a nechali sme sa slovenským GPS (rozumej smerovými tabuľami) priviesť do Ostrihomu. Ostrihomské arcibiskupstvo, ako vieme, bolo prvé a hlavné arcibiskupstvo v Uhorsku so sídlom v Ostrihome založené v roku 1000 kniežaťom Nitrianskeho kniežatstva a neskôr aj prvým kráľom Uhorska sv. Štefanom. Jedno z učív 7. ročníka sme mohli teda „uvidieť aj ohmatať“. Pokochali sme sa pohľadom na veľkolepú baziliku a po vstupe do jej posvätných priestorov sme sa stíšili ku krátkej osobnej modlitbe. Nevynechali sme ani vežu baziliky, odkiaľ sa nám naskytol nádherný výhľad na Ostrihom a okolie. Z Ostrihomu sme putovali späť do Štúrova, kde sme sa pred náročným športovým programom posilnili pizzou a vyprážaným syrom. Napadlo ma, nezájdeme nabudúce do Jeruzalema?

Posledná úprava Sobota, 06 September 2008 10:05
Čítať celý článok...
 
Výlet do Tatier PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 11 Júl 2008 11:28

tatry2008_11
tatry2008_11 tatry2008_11
Prvý prázdninový týždeň sme začali výletom vo Vysokých Tatrách. Naša desať členná skupinka našla ubytovanie v Poprade, v tzv. Orlovni, u bratov saleziánov. Budíček o 7. hod, sv. omša, raňajky a šlo sa na výlet. Prvý deň sme namierili na Popradské pleso (1 494 m.n.m.). Mali sme odtiaľ na pláne urobiť výstup na Hincové plesá, avšak počasie nám to neumožnilo. Tak sme sa len skotúľali na nižšie položené Štrbské pleso (1347 m.n.n), kde nás v závere cesty zastihol hustý lejak. Nevadilo, pršiplášte, horúci čaj pod strechou a rýchly presun do električky nás uchránili pred nachladnutím. Druhý deň boli Tatry zahalené v oblakoch, preto sme zvolili radšej Beliansku jaskyňu, po nej sme si prezreli centrum mesta Poprad a k večeru sme navštívili Kino Tatran.

Posledná úprava Piatok, 11 Júl 2008 11:35
Čítať celý článok...
 
Nedeľná opekačka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Utorok, 10 Jún 2008 07:28
opekačka_4
opekačka_4 opekačka_4
Sláva nášmu výletu, zmokli sme a sme tu...
Posledná úprava Utorok, 10 Jún 2008 10:15
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 4 z 5
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Maškarný pl...
Image Detail