Úvod Duchovný život farnosti
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 2 až 4 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá 2 až 0 °C a denné maximá 3 až 5 °C.

Duchovný život

Farnosť Nanebovzatia Panny Márie

 

SKÝCOV


Liturgický kalendár: 2. nedeľa v cezročnom období


pondelok                   - Féria

utorok                        - Féria

streda                        - Féria

štvrtok                       - Sv. Agnesy, panny a mučenice (spomienka)

piatok                        - Féria

sobota                       - Féria

 

Nedeľa - 3. nedeľa v cezročnom období


pondelok

18.01.

0000 hod

Ako poďakovanie za 60. rokov života s prosbou o Božiu ochranu do ďalších dní

utorok

19.01.

 

0000 hod

 

 

+ Štefan Jenis a rodičia z oboch strán

streda

20.01.

0000 hod

+ Katarína Černáková (25. výročie)

štvrtok

21.01.

0000 hod


+ Ondrej Baštrnák, manželka Katarína a deti

piatok

22.01.

0000 hod

 

+ Ján Beličin, rodičia Beličinoví a Žikavskí, brat Lukáč s manželkou Katarínou, Rudolf Kadiš a ostatná rodina


sobota

23.01.

 

0000 hod

 

+ Ivan Matejov, rodičia z oboch strán a súrodenci

NEDEĽA

24.01.

 

0000 hod

 

+ Milan Zrasták, synovia Milan a Miroslav, dcéra Marcelka a rodičia z oboch strán

 

Za farníkov

 

OSTATNÉ OZNAMY A INFORMÁCIE

* Vo všetkých slovenských diecézach je od 1. januára až do 24. januára 2021 pozastavené verejné slávenia bohoslužieb. Sväté omše budem naďalej sláviť súkromne, bez účasti veriacich. Úmysly sv. omší budú slávené každý deň tak, ako boli zapísané, pokiaľ si to rodina praje. Pohreby sa budú vykonávať bez svätej omše, čiže iba pohrebné obrady na cintoríne. Podľa najnovšej vyhlášky môže na pohreb prísť 6 ľudí (najbližšia rodina). Termín pohrebného obradu závisí v tomto období od pohrebnej služby, ktorá je vyťažená. Kvôli zhoršenej epidemiologickej situácii aj v našej obci prosím, aby ste ma kontaktovali telefonicky. Aktuálne informácie sa dozviete na sociálnej sieti našej farnosti alebo na farskej webovej stránke.

* Ponúkam vyslúženie sviatosti pomazania chorých aj pre pacientov s ochorením Covid 19. Je potrebné ma včas kontaktovať, aby som sa vedel náležite pripraviť a bezpečne udeliť túto sviatosť. Udelenie sviatosti je bezplatné, pretože je pomocou pre ťažko chorého, aby sa duchovne pripravil a zmieril sa s Bohom.

* Ďakujem za všetky milodary, ktoré ste obetovali počas minulého týždňa. Kto by chcel prispieť na chod farnosti, svoj milodar môže poslať na farský účet, alebo poslať prostredníctvom spoplatnenej sms správy. Viac informácii je na farskej webovej stránke. Pán Boh zaplať za všetky Vaše milodary.

* Naďalej Vás pozývam zapojiť sa do našej „farskej výzvy“ s názvom Päť minút pre Boha. Počas mesiaca január sa každý večer o 20.00 hod. zjednoťme v krátkej modlitbe podľa svojich možností - pokľaknutie pred krížom, či obrazom, alebo desiatok ruženca, alebo tiché uvedomenie si Božej prítomnosti, krátka osobná modlitba… Kto chce obetovať viac času je to len vítané. V tomto čase budú zvoniť zvony farského kostola. Úmysel tejto modlitby si môže každý vzbudiť sám - napr. za ukončenie pandémie, za ťažko chorých, za deti a mládež, za svoju rodinu, za seba, za priateľov… Spoločná modlitba má veľkú duchovnú silu a verím, že nás môže uchrániť od mnohého zlého. Nie je potrebné sa prihlasovať - Boh vidí do nášho srdca.


Pochválený buď Ježiš Kristus!


www.skycov.ifara.sk

 

V prípade potreby ma môžete kontaktovať na tel. čísle: 037/63 46 214, 0948 155 750 alebo na e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Vdp. Ladislav Kováč - správca farnosti SkýcovOprava fary PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Streda, 24 September 2008 14:15

12) práca takme...
12) práca takmer u konca 12) práca takmer u konca
Od začiatku júla 2007 až do týchto dní sa prevádzajú opravy farskej budovy a okolia.Vďaka ochote farníkov podarilo sa nám svojpomocne opraviť najprv strechu, potom oporný múr a nakoniec fasádu fary. Oprava strechy si vyžadovala nové latovanie a škridlu. Práca na silnom slnku a v prašnom prostredí bola namáhavá a nám sa videlo, že to najhoršie máme za sebou.To sme však netušili, koľko dá zabrať oprava starého múrika. Oporný múrik z polovice 60-tých rokov obopínal v dĺžke 25 m svah pod kostolom a v dĺžke 80 m, niekde až do výšky dvoch metrov, farskú záhradu. Jeho renovácia si vyžadovala veľa času, prácu šikovných obetavých majstrov a v úvode aj pomoc stavebných strojov. Jeho posledná úprava (povrchový náter) sa plánuje až na jar alebo leto 2009. V polovici augusta 2008 sa prešlo na ďalšiu fázu – výmena starých okien za drevené eurookná, faru sme zbavili starej opadanej omietky a začalo sa pracovať na novej fasáde. Je samozrejmé že bez Božej pomoci a bez spolupráce všetkých farníkov by sa nedalo nič z toho uskutočniť. Srdečná vďaka!

 

Krátky prehľad spomínaných prác  fotogaléria
Posledná úprava Streda, 24 September 2008 14:28
Čítať celý článok...
 
Púť do Marianky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Streda, 10 September 2008 09:12

Marianka_2
Marianka_2 Marianka_2

Marianka – najstaršie pútnické miesto v bývalom Rakúsko – Uhorsku. Každý rok na sviatok Narodenia Panny Márie smerujú sem stovky pútnikov z celého Slovenska. Tento rok sme k ich počtu prispeli aj my, pútnici a ctitelia Panny Márie zo Skýcova a blízkeho okolia. Sv. omšu celebroval o. arcibiskup - metropolita Bratislavskej arcidiecézy Stanislav Zvolenský.

 

Posledná úprava Streda, 10 September 2008 13:18
Čítať celý článok...
 
S ďeťmi v Ostrihome a Štúrove PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Pondelok, 01 September 2008 14:43

Ostrihom_8
Ostrihom_8 Ostrihom_8
S deťmi a s pánom učiteľom sme využili horúce augustové ráno, nasadli sme do áut a nechali sme sa slovenským GPS (rozumej smerovými tabuľami) priviesť do Ostrihomu. Ostrihomské arcibiskupstvo, ako vieme, bolo prvé a hlavné arcibiskupstvo v Uhorsku so sídlom v Ostrihome založené v roku 1000 kniežaťom Nitrianskeho kniežatstva a neskôr aj prvým kráľom Uhorska sv. Štefanom. Jedno z učív 7. ročníka sme mohli teda „uvidieť aj ohmatať“. Pokochali sme sa pohľadom na veľkolepú baziliku a po vstupe do jej posvätných priestorov sme sa stíšili ku krátkej osobnej modlitbe. Nevynechali sme ani vežu baziliky, odkiaľ sa nám naskytol nádherný výhľad na Ostrihom a okolie. Z Ostrihomu sme putovali späť do Štúrova, kde sme sa pred náročným športovým programom posilnili pizzou a vyprážaným syrom. Napadlo ma, nezájdeme nabudúce do Jeruzalema?

Posledná úprava Sobota, 06 September 2008 10:05
Čítať celý článok...
 
Výlet do Tatier PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 11 Júl 2008 11:28

tatry2008_11
tatry2008_11 tatry2008_11
Prvý prázdninový týždeň sme začali výletom vo Vysokých Tatrách. Naša desať členná skupinka našla ubytovanie v Poprade, v tzv. Orlovni, u bratov saleziánov. Budíček o 7. hod, sv. omša, raňajky a šlo sa na výlet. Prvý deň sme namierili na Popradské pleso (1 494 m.n.m.). Mali sme odtiaľ na pláne urobiť výstup na Hincové plesá, avšak počasie nám to neumožnilo. Tak sme sa len skotúľali na nižšie položené Štrbské pleso (1347 m.n.n), kde nás v závere cesty zastihol hustý lejak. Nevadilo, pršiplášte, horúci čaj pod strechou a rýchly presun do električky nás uchránili pred nachladnutím. Druhý deň boli Tatry zahalené v oblakoch, preto sme zvolili radšej Beliansku jaskyňu, po nej sme si prezreli centrum mesta Poprad a k večeru sme navštívili Kino Tatran.

Posledná úprava Piatok, 11 Júl 2008 11:35
Čítať celý článok...
 
Nedeľná opekačka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Utorok, 10 Jún 2008 07:28
opekačka_4
opekačka_4 opekačka_4
Sláva nášmu výletu, zmokli sme a sme tu...
Posledná úprava Utorok, 10 Jún 2008 10:15
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 4 z 5
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Besiedka_05
Image Detail