Úvod Duchovný život farnosti
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené, dážď so snehom, najnižšie ranné teploty -2 až -4 °C a najvyššie denné teploty -1 až 1 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá -3 až -5 °C a denné maximá -2 až 0 °C.

Duchovný život

Farnosť Nanebovzatia Panny Márie

 

SKÝCOV


liturgický kalendár: 2. Adventná Nedeľa


pondelok                   - Féria

utorok                        - Féria

streda                        - Prebl. Panny Márie Guadalupskej (ľubovoľná spomienka)

štvrtok                       - Sv. Lucie, panny a mučenice (spomienka)

piatok                        - Sv. Jána z Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi (spomienka)

sobota                       - Féria

 

Nedeľa - 3. ADVENTNÁ NEDEĽA


pondelok

10.12.

0700 hod

+ Marek Pavkov

utorok

11.12.

 

0700 hod

 

 

+ Štefan Slezák

streda

12.12.

0700 hod

+ Štefan Záležák

štvrtok

13.12.

0700 hod

Za zomrelých kňazov pôsobiacich v našej farnosti

piatok

14.12.

0700 hod

 

+ Jozef Pavkov

sobota

15.12.

0800hod

+ Pavel Gahér, švagor Štefan a rodičia z oboch strán

3. Adventná Nedeľa

16.12.

 

 

0800 hod


 

 

1030 hod

 

+ František Zbonka, dcéra Ľudmila, brat Jozef a rodičia


Za farníkov

 

OSTATNÉ OZNAMY A INFORMÁCIE

 

* Ďakujem za upratovanie kostola skupine č. 7 a prosím o túto službu skupinu č. 8 (ulica Školská a Družstevná), za ktorú je zodpovedná p. Gabriela Pavková. Pán Boh odmeň za Vašu pomoc.

 

* Minulú nedeľu sa konala zbierka na charitu. Vyzbieralo sa 246 €. Pán Boh odmeň za Vaše milodary.


* Na budúci týždeň v stredu v dopoludňajších hodinách (12.12.2018) budem chodiť spovedať chorých pred vianočnými sviatkami. Prihlásiť si ich ešte môžete v sakristii kostola. Od budúceho týždňa začínajú v našej farnosti rorátne sväté omše, ktoré budeme prežívať za svetla sviec. Na sv. omšu si môžete priniesť kahanec, alebo sviečku s ochranným krytom.


* Prosím našich lektorov, aby na budúcu nedeľu zostali na krátke organizačné stretnutie po sv. omšiach.


* Podľa Kódexu kánonického práva si má každý správca farnosti zvoliť ekonomickú radu. Ekonomická rada je poradný orgán farnosti, ktorý má pomáhať farárovi spravovať ekonomické a hospodárske záležitosti a zastupuje farníkov. Chcel by som Vás preto poprosiť o navrhnutie vhodných kandidátov do tejto služby. Počas nasledujúcich dvoch týždňov bude na stolíku pri východe z kostola krabica, kde bude možné vhodiť meno Vami odporučeného kandidáta. Následne z daných odporúčaní a mojich poznatkov vyberiem minimálne päť nových členov ekonomickej rady. Nová ekonomická rada by mala byť uvedená začiatkom nového občianskeho roka.


 

Pochválený buď Ježiš Kristus!

 

www.skycov.ifara.sk

 

V prípade potreby ma môžete kontaktovať na tel. čísle: 037/63 46 214, 0948 155 750 alebo na e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Vdp. Ladislav Kováč - správca farnosti SkýcovOprava fary PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Streda, 24 September 2008 14:15

12) práca takme...
12) práca takmer u konca 12) práca takmer u konca
Od začiatku júla 2007 až do týchto dní sa prevádzajú opravy farskej budovy a okolia.Vďaka ochote farníkov podarilo sa nám svojpomocne opraviť najprv strechu, potom oporný múr a nakoniec fasádu fary. Oprava strechy si vyžadovala nové latovanie a škridlu. Práca na silnom slnku a v prašnom prostredí bola namáhavá a nám sa videlo, že to najhoršie máme za sebou.To sme však netušili, koľko dá zabrať oprava starého múrika. Oporný múrik z polovice 60-tých rokov obopínal v dĺžke 25 m svah pod kostolom a v dĺžke 80 m, niekde až do výšky dvoch metrov, farskú záhradu. Jeho renovácia si vyžadovala veľa času, prácu šikovných obetavých majstrov a v úvode aj pomoc stavebných strojov. Jeho posledná úprava (povrchový náter) sa plánuje až na jar alebo leto 2009. V polovici augusta 2008 sa prešlo na ďalšiu fázu – výmena starých okien za drevené eurookná, faru sme zbavili starej opadanej omietky a začalo sa pracovať na novej fasáde. Je samozrejmé že bez Božej pomoci a bez spolupráce všetkých farníkov by sa nedalo nič z toho uskutočniť. Srdečná vďaka!

 

Krátky prehľad spomínaných prác  fotogaléria
Posledná úprava Streda, 24 September 2008 14:28
Čítať celý článok...
 
Púť do Marianky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Streda, 10 September 2008 09:12

Marianka_2
Marianka_2 Marianka_2

Marianka – najstaršie pútnické miesto v bývalom Rakúsko – Uhorsku. Každý rok na sviatok Narodenia Panny Márie smerujú sem stovky pútnikov z celého Slovenska. Tento rok sme k ich počtu prispeli aj my, pútnici a ctitelia Panny Márie zo Skýcova a blízkeho okolia. Sv. omšu celebroval o. arcibiskup - metropolita Bratislavskej arcidiecézy Stanislav Zvolenský.

 

Posledná úprava Streda, 10 September 2008 13:18
Čítať celý článok...
 
S ďeťmi v Ostrihome a Štúrove PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Pondelok, 01 September 2008 14:43

Ostrihom_8
Ostrihom_8 Ostrihom_8
S deťmi a s pánom učiteľom sme využili horúce augustové ráno, nasadli sme do áut a nechali sme sa slovenským GPS (rozumej smerovými tabuľami) priviesť do Ostrihomu. Ostrihomské arcibiskupstvo, ako vieme, bolo prvé a hlavné arcibiskupstvo v Uhorsku so sídlom v Ostrihome založené v roku 1000 kniežaťom Nitrianskeho kniežatstva a neskôr aj prvým kráľom Uhorska sv. Štefanom. Jedno z učív 7. ročníka sme mohli teda „uvidieť aj ohmatať“. Pokochali sme sa pohľadom na veľkolepú baziliku a po vstupe do jej posvätných priestorov sme sa stíšili ku krátkej osobnej modlitbe. Nevynechali sme ani vežu baziliky, odkiaľ sa nám naskytol nádherný výhľad na Ostrihom a okolie. Z Ostrihomu sme putovali späť do Štúrova, kde sme sa pred náročným športovým programom posilnili pizzou a vyprážaným syrom. Napadlo ma, nezájdeme nabudúce do Jeruzalema?

Posledná úprava Sobota, 06 September 2008 10:05
Čítať celý článok...
 
Výlet do Tatier PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 11 Júl 2008 11:28

tatry2008_11
tatry2008_11 tatry2008_11
Prvý prázdninový týždeň sme začali výletom vo Vysokých Tatrách. Naša desať členná skupinka našla ubytovanie v Poprade, v tzv. Orlovni, u bratov saleziánov. Budíček o 7. hod, sv. omša, raňajky a šlo sa na výlet. Prvý deň sme namierili na Popradské pleso (1 494 m.n.m.). Mali sme odtiaľ na pláne urobiť výstup na Hincové plesá, avšak počasie nám to neumožnilo. Tak sme sa len skotúľali na nižšie položené Štrbské pleso (1347 m.n.n), kde nás v závere cesty zastihol hustý lejak. Nevadilo, pršiplášte, horúci čaj pod strechou a rýchly presun do električky nás uchránili pred nachladnutím. Druhý deň boli Tatry zahalené v oblakoch, preto sme zvolili radšej Beliansku jaskyňu, po nej sme si prezreli centrum mesta Poprad a k večeru sme navštívili Kino Tatran.

Posledná úprava Piatok, 11 Júl 2008 11:35
Čítať celý článok...
 
Nedeľná opekačka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Utorok, 10 Jún 2008 07:28
opekačka_4
opekačka_4 opekačka_4
Sláva nášmu výletu, zmokli sme a sme tu...
Posledná úprava Utorok, 10 Jún 2008 10:15
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 4 z 5
Copyright © 2018 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Hody_28
Image Detail