Úvod Duchovný život farnosti
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené a občasný dážď, najnižšie ranné teploty 3 až 1 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra sneženie, ranné minimá 1 až -1 °C a denné maximá 3 až 5 °C.

Duchovný život

Farnosť Nanebovzatia Panny Márie

 

SKÝCOV


Liturgický kalendár: Krista Kráľa

 

pondelok                   - Sv. Cecílie, panny a mučenice (spomienka)

utorok                        - Féria

streda                        - Svätého Ondreja Dung-Laca, kňaza, a spoločníkov, mučeníkov (spomienka)

štvrtok                       - Féria

piatok                        - Féria - na konci sv. omše adorácia

sobota                       - Vigília - 1. Adventná Nedeľa

 

Nedeľa - 1. Adventná Nedeľa

 

pondelok

22.11.

1800 hod

Za zdravie a Božie požehnanie pre celú rodinu

utorok

23.11.

 

1800 hod

 

 

+ Mária Pavková, manžel Jozef a rodičia

streda

24.11.

 

1800 hod


+ Klára Kováčiková, manžel Ladislav, zať Ján a rodičia

štvrtok

25.11.

0700 hod


Za členov nadácie Slovakia Christiana

piatok

26.11.

1800 hod

 

+ Jozef Pavkov (4. výročie)


sobota

27.11.

 

1700 hod

 

+ Katarína Némethová 

NEDEĽA

28.11.

 

800 hod


 

 

1030 hod

 

+ Mária Černáková, manžel Adam, rodičia z oboch strán a súrodenci


Za farníkov

 

OSTATNÉ OZNAMY A INFORMÁCIE

* Ďakujem za upratovanie kostola skupine č. 10 a prosím o pomoc na budúcu sobotu skupinu č. 11 - ulica Športová, za ktorú je zodpovedná p. Oľga Mišková. Pán Boh zaplať za túto službu pre farnosť.

* Na budúci týždeň je náš okres opäť v 2. stupni ohrozenia. Od budúceho týždňa je v platnosti nová metodika Covid automatu, podľa ktorej sú dovolené bohoslužby v režime OP pre max. 100 osôb s povinným zoznamom účastníkov. Kostol je preto naďalej otvorený. Prosím o dodržiavanie opatrení ako doteraz - dezinfekciu rúk pri príchode do kostola, prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom a zapísanie sa na zoznam veriacich pred začiatkom sv. omše. Kostol je pravidelne upratovaný, pri vchode sú umiestnené automatické dávkovače dezinfekcie a vzduch je dezinfikovaný.

* Po dnešných sv. omšiach si môžu lektori vyzdvihnúť rozpis lektorskej služby na nasledujúce obdobie.

* Počas budúceho týždňa spovedám pol hodinu pred večernou svätou omšou. Taktiež budem po sv. omšiach zapisovať úmysly na prvý polrok nového občianskeho roka 2022.

* Minulý týždeň sa ukončila zbierka Fóra života, ktorou ste pri kúpe sviec podporili projekty tejto organizácie za záchranu nenarodených detí. Vyzbieralo sa 280 €, ktoré boli odoslané tejto organizácii. Za koordináciu tejto iniciatívy ďakujem p. Márii Minárovej a v mene Fóra života vyjadrujem Pán Boh zaplať za všetky milodary.

* Na budúci týždeň v stredu si pripomenieme prenasledovaných kresťanov po celom svete. Táto iniciatíva má názov Červená streda, preto mnohé významné budovy po celom svete budú nasvietené na červeno. Hoci v našom kultúrnom kontexte je ťažko pripustiť prenasledovanie, no v mnohých krajinách je prenasledovaných cez 300 miliónov kresťanov - sú to zvlášť krajiny ako Bosna a Hercegovina, Pakistan, Nigéria, Mozambik, Severná Kórea a Čína. Už v roku 2014 pápež František poukázal na to, že kresťania dnes zažívajú ešte väčšie prenasledovanie ako v časoch ranej Cirkvi.

* Na budúcu 1. adventnú nedeľu požehnám pri svätých omšiach adventné vence, ktoré si môžete priniesť. Adventný veniec na námestí obce požehnám po svätej omši v sobotu večer. V prvú adventnú nedeľu býva pravidelná zbierka na charitu.

* Vo všetkých farských kostoloch sa dnes koná pobožnosť so zasvätením ľudského pokolenia Najsvätejšiemu srdcu Ježišovmu. Za obvyklých podmienok je možné získať úplne odpustky.

 

Pochválený buď Ježiš Kristus!


www.skycov.ifara.sk

 

V prípade potreby ma môžete kontaktovať na tel. čísle: 037/63 46 214, 0948 155 750 alebo na e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Vdp. Ladislav Kováč - správca farnosti SkýcovPoďakovanie za úrodu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Pondelok, 14 Október 2013 08:50

V našej obci sa uskutočnila svätá omša obetovaná ako poďakovanie za úrodu. Napriek extrémom v počasí nás príroda obdarovala hojnou úrodou, o čom svedčila nainštalovaná expozícia v kostole, ktorú obetavo zabezpečila rodina Fáberových, za čo im patrí vďaka. Fotky si môžte pozrieť tu.

Posledná úprava Sobota, 19 Október 2013 10:40
 
Svätý Mikuláš PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Streda, 07 December 2011 14:08

Mikulaš_Kostol_...
Mikulaš_Kostol__14 Mikulaš_Kostol__14

6. december nemusím nikomu zvlášť predstavovať, pretože už aj malé dieťa vie, že sa slávi sviatok Sv. Mikuláša. Biskup Mikuláš počas svojho života oplýval štedrosťou, a preto si na výročie jeho smrti - 6. 12. pripomíname štedrosť voči iným ľuďom o čosi viac ako po iné dni v roku. Deti zo Skýcova prejavili svoje túžobné očakávanie Mikuláša aj tým, že prišli na sv. omšu, ktorá sa začala o 17-tej hodine a určitým spôsobom bola výnimočná. Detský spevokol pripomínal tento sviatok nielen oblečením, ale aj piesňami, atmosféru dokreslil p. farár J. Pluta počas kázne a očakávanú bodku výnimočnosti dodal Sv. Mikuláš, ktorý prišiel medzi deti v závere sv. omši a štedro obdaril každé dieťa. Mikuláš týmto gestom štedrosti naznačil, aby sme boli k sebe štedrí nielen v tento deň, ale po všetky dni v roku a tiež aj to, že štedrosť sa netýka len sladkostí, či hmotných vecí, ale aby sme boli štedrí v dobrých skutkoch: ochota, pomoc, modlitby... Či si toto jeho posolstvo osvojíte, alebo nie, to je už na každom z vás. Fotky si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Streda, 07 December 2011 14:23
 
Bohoslužby - týždeň po 1. adventnej nedeli PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Pondelok, 24 November 2008 12:14

V nasledujúcej tabuľke je uvedený čas bohoslužieb v týždni od 1.12.2008 do 7.12.2008

Posledná úprava Nedeľa, 30 November 2008 17:01
Čítať celý článok...
 
Dotyk za dotyk PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Nedeľa, 20 Apríl 2008 20:54

„A všetci, ktorí sa ho (Ježiša) dotkli, ozdraveli.“

Posledná úprava Pondelok, 21 Apríl 2008 05:27
Čítať celý článok...
 
Opekačka na fare PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Streda, 22 Jún 2011 13:57

opekačka_fara__...
opekačka_fara__2011__12 opekačka_fara__2011__12
,,Všetci ste vítaní." Tak takto pozval p. farár všetkých mladých na opekačku, ktorá sa konala 18.6. na fare. Mali sme veľkú radosť, že prišlo tak veľa detí a poviem vám, určite neľutovali. Veď sa mohli dosýta najesť špekačiek, taktiež si mohli pochutnať na výborných zákuskoch, alebo sa mohli hrať spoločenské hry - a tých tam bolo veru neúrekom: tenis, volejbal, futbal, vybíjaná, kalčeto (stolný futbal), šípky, človeče, pexeso... Deti strávili zábavný podvečer spoločnými hrami a my sme boli spokojní, že spoznali pána farára aj inak ako kazateľa, alebo učiteľa náboženstva, ale aj ako výborného hráča futbalu, či tenistu. Tu sú fotografie

Posledná úprava Štvrtok, 23 Jún 2011 08:41
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 2 z 5
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Beh 2009_07
Image Detail