Úvod Duchovný život farnosti
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty -1 až -3 °C a najvyššie denné teploty -1 až 1 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -2 až 0 °C.

Duchovný život

Farnosť Nanebovzatia Panny Márie

 

SKÝCOV


Liturgický kalendár: 3. nedeľa v cezročnom období


pondelok                   - Obrátenie svätého Pavla, apoštola (sviatok)

utorok                        - Sv. Timoteja a Títa, biskupov (spomienka)

streda                        - Féria

štvrtok                       - Sv. Tomáša Akvinského, kňaza a učiteľa Cirkvi (spomienka)

piatok                        - Féria

sobota                       - Féria

 

Nedeľa - 4. nedeľa v cezročnom období


pondelok

25.01.

0000 hod

+ Peter Blahovec

utorok

26.01.

 

0000 hod

 

 

+ Ján Matejov, manželka Anna a syn Milan

streda

27.01.

0000 hod

+ Vendel Gajdoš, manželka Katarína, synovia Valent a Jozef, dcéra Anna a rodičia z oboch strán

štvrtok

28.01.

0000 hod


+ Mons. Ladislav Belás

piatok

29.01.

0000 hod

 

+ Ľudevít Dávid, manželka Alžbeta, rodičia a syn Ľudevít


sobota

30.01.

 

0000 hod

 

+ Rudolf a Mária Pavkoví, starí rodičia z oboch strán a syn Juraj Palárik

NEDEĽA

31.01.

 

0000 hod

 

+ Milan Krígovský, rodičia z oboch strán a ostatná rodina

 

Za farníkov

 

OSTATNÉ OZNAMY A INFORMÁCIE

* Vo všetkých slovenských diecézach je od 1. januára až do 24. januára 2021 pozastavené verejné slávenia bohoslužieb. Sväté omše budem naďalej sláviť súkromne, bez účasti veriacich. Úmysly sv. omší budú slávené každý deň tak, ako boli zapísané, pokiaľ si to rodina praje. Pohreby sa budú vykonávať bez svätej omše, čiže iba pohrebné obrady na cintoríne. Podľa najnovšej vyhlášky môže na pohreb prísť 6 ľudí (najbližšia rodina). Termín pohrebného obradu závisí v tomto období od pohrebnej služby, ktorá je vyťažená. Kvôli zhoršenej epidemiologickej situácii aj v našej obci prosím, aby ste ma kontaktovali telefonicky. Aktuálne informácie sa dozviete na sociálnej sieti našej farnosti alebo na farskej webovej stránke.

* Ponúkam vyslúženie sviatosti pomazania chorých aj pre pacientov s ochorením Covid 19. Je potrebné ma včas kontaktovať, aby som sa vedel náležite pripraviť a bezpečne udeliť túto sviatosť. Udelenie sviatosti je bezplatné, pretože je pomocou pre ťažko chorého, aby sa duchovne pripravil a zmieril sa s Bohom.

* Ďakujem za všetky milodary, ktoré ste obetovali počas minulého týždňa. Veriaci obetovali 50 €. Kto by chcel prispieť na chod farnosti, svoj milodar môže poslať na farský účet, alebo poslať prostredníctvom spoplatnenej sms správy. Milodar v hodnote 5 € sa odošle sms správou v tvare: FARA SKYCOV 5 na tel. číslo 8866. Milodar v hodnote 10 € sa dá poslať v podobe sms s textom: FARA SKYCOV 10 na tel. číslo: 8866. Viac informácii je na farskej webovej stránke. Pán Boh zaplať za všetky Vaše milodary. Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary, ktoré sú potrebné pre chod farnosti.

* Naďalej Vás pozývam zapojiť sa do našej „farskej výzvy“ s názvom Päť minút pre Boha. Počas mesiaca január sa každý večer o 20.00 hod. zjednoťme v krátkej modlitbe podľa svojich možností - pokľaknutie pred krížom, či obrazom, alebo desiatok ruženca, alebo tiché uvedomenie si Božej prítomnosti, krátka osobná modlitba… Kto chce obetovať viac času je to len vítané. V tomto čase budú zvoniť zvony farského kostola. Úmysel tejto modlitby si môže každý vzbudiť sám - napr. za ukončenie pandémie, za ťažko chorých, za deti a mládež, za svoju rodinu, za seba, za priateľov… Spoločná modlitba má veľkú duchovnú silu a verím, že nás môže uchrániť od mnohého zlého. Nie je potrebné sa prihlasovať - Boh vidí do nášho srdca.


Pochválený buď Ježiš Kristus!


www.skycov.ifara.sk

 

V prípade potreby ma môžete kontaktovať na tel. čísle: 037/63 46 214, 0948 155 750 alebo na e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Vdp. Ladislav Kováč - správca farnosti SkýcovPoďakovanie za úrodu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Pondelok, 14 Október 2013 08:50

V našej obci sa uskutočnila svätá omša obetovaná ako poďakovanie za úrodu. Napriek extrémom v počasí nás príroda obdarovala hojnou úrodou, o čom svedčila nainštalovaná expozícia v kostole, ktorú obetavo zabezpečila rodina Fáberových, za čo im patrí vďaka. Fotky si môžte pozrieť tu.

Posledná úprava Sobota, 19 Október 2013 10:40
 
Svätý Mikuláš PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Streda, 07 December 2011 14:08

Mikulaš_Kostol_...
Mikulaš_Kostol__14 Mikulaš_Kostol__14

6. december nemusím nikomu zvlášť predstavovať, pretože už aj malé dieťa vie, že sa slávi sviatok Sv. Mikuláša. Biskup Mikuláš počas svojho života oplýval štedrosťou, a preto si na výročie jeho smrti - 6. 12. pripomíname štedrosť voči iným ľuďom o čosi viac ako po iné dni v roku. Deti zo Skýcova prejavili svoje túžobné očakávanie Mikuláša aj tým, že prišli na sv. omšu, ktorá sa začala o 17-tej hodine a určitým spôsobom bola výnimočná. Detský spevokol pripomínal tento sviatok nielen oblečením, ale aj piesňami, atmosféru dokreslil p. farár J. Pluta počas kázne a očakávanú bodku výnimočnosti dodal Sv. Mikuláš, ktorý prišiel medzi deti v závere sv. omši a štedro obdaril každé dieťa. Mikuláš týmto gestom štedrosti naznačil, aby sme boli k sebe štedrí nielen v tento deň, ale po všetky dni v roku a tiež aj to, že štedrosť sa netýka len sladkostí, či hmotných vecí, ale aby sme boli štedrí v dobrých skutkoch: ochota, pomoc, modlitby... Či si toto jeho posolstvo osvojíte, alebo nie, to je už na každom z vás. Fotky si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Streda, 07 December 2011 14:23
 
Bohoslužby - týždeň po 1. adventnej nedeli PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Pondelok, 24 November 2008 12:14

V nasledujúcej tabuľke je uvedený čas bohoslužieb v týždni od 1.12.2008 do 7.12.2008

Posledná úprava Nedeľa, 30 November 2008 17:01
Čítať celý článok...
 
Dotyk za dotyk PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Nedeľa, 20 Apríl 2008 20:54

„A všetci, ktorí sa ho (Ježiša) dotkli, ozdraveli.“

Posledná úprava Pondelok, 21 Apríl 2008 05:27
Čítať celý článok...
 
Opekačka na fare PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Mária Minárová   
Streda, 22 Jún 2011 13:57

opekačka_fara__...
opekačka_fara__2011__12 opekačka_fara__2011__12
,,Všetci ste vítaní." Tak takto pozval p. farár všetkých mladých na opekačku, ktorá sa konala 18.6. na fare. Mali sme veľkú radosť, že prišlo tak veľa detí a poviem vám, určite neľutovali. Veď sa mohli dosýta najesť špekačiek, taktiež si mohli pochutnať na výborných zákuskoch, alebo sa mohli hrať spoločenské hry - a tých tam bolo veru neúrekom: tenis, volejbal, futbal, vybíjaná, kalčeto (stolný futbal), šípky, človeče, pexeso... Deti strávili zábavný podvečer spoločnými hrami a my sme boli spokojní, že spoznali pána farára aj inak ako kazateľa, alebo učiteľa náboženstva, ale aj ako výborného hráča futbalu, či tenistu. Tu sú fotografie

Posledná úprava Štvrtok, 23 Jún 2011 08:41
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 2 z 5
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
keramika_07...
Image Detail