Úvod Knižnica
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 17 až 15 °C a najvyššie denné teploty 20 až 22 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 16 až 14 °C a denné maximá 22 až 24 °C.

Knižnica

Obecná knižnica Skýcov ma zaujímavú históriu. V minulosti bola umiestnená v priestoroch kultúrneho domu na poschodí, potom boli tieto priestory využívane pre potreby klubu dôchodcov a v súčasnosti sa v týchto priestoroch nachádza múzeum.

Knihy boli dva roky uskladnené v sklade na Obecnom úrade v Skýcove. Spoločným projektom ZŠ Skýcov ,OZ Nebojsa a OcÚ Skýcov sme vybudovali za výdatnej pomoci žiakov školy priestory pre Obecnú knižnicu v budove ZŠ Skýcov. Bolo potrebné premiestniť drevenú priečku, vybetónovať podlahu, urobiť izoláciu, zapojiť eletrinu a vymaľovať priestory. Knižnicu sme zariadili starším nábytkom, s kvetmi a osvetlením, takže vyzerá ako izba s knihami. Potom bolo potrebné preniesť všetkých 3700 kníh a nanovo ich pretriediť a zaevidovať. Túto mravenčiu prácu zodpovedne zrealizovali knihovníčky Mgr.Helena Juríková a Mgr. Eva Zvolenská.

Naša knižnica sa zapojila do viacerých projektov, vďaka ktorým sme získali finančné dotácie na nákup nových publikácii a taktiež knižničného nábytku.V súčasnosti má knižnica 4092 titulov, 140 čitateľov a v tomto roku už vyše 600 výpožičiek. Ostáva len dúfať, že do Obecnej knižnice Skýcov si nájde cestu viac čitaťeľov.

Knižnica je otvorená každú  stredu v čase 15.00 - 17.00 hodiny.Oznam o doplnení a aktualizácii knižného fondu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 16 Január 2017 10:17

Vážení občania,

oznamujeme Vám, že s finančnou podporou Fondu na podporu umenia Bratislava bol knižničný fond v obecnej knižnici doplnený a rozšírený o nové knižné tituly. Boli zakúpené nové knihy pre deti, mládež aj dospelých. Pozývame Vás na návštevu knižnice a veríme, že si z bohatej ponuky nových kníh vyberiete.

 

 

Posledná úprava Pondelok, 16 Január 2017 19:41
 
Čo číta Eliška III PDF Tlačiť E-mail
Napísal Eliska Krajcikova   
Piatok, 05 Jún 2009 22:01

Orpham Pamuk
Orpham Pamuk Orpham Pamuk

Tramtadadá, a je to tu, konečne budem písať o knihe, ktorá ma inšpirovala inšpirovať ostatných čitateľov bažiacich po kvalitnom čítaní. Chvíľa napätia....a je to tu:

Orpham Pamuk : Moje meno je Červená.

 Je to bomba! Aspoň teda pre mňa. Táto kniha zatiaľ patrí medzi mojich TOP 3. Román je o úplne inej kultúre, tradícii a filozofii než je tá naša „západná“. Možno preto ma kniha tak fascinovala. Mimochodom, pán Pamuk je nositeľom Nobelovej ceny za literatúru, takže aj to zárukou kvality..

Dej tohto historického románu sa odohráva v Istanbule v 16. storočí v prostredí maliarov miniatúr*. Je vlastne detektívka napísaná tak, že si ani neuvedomíte, že je to detektívka. V celom románe sa pátra po záhadnom vrahovi maliarov miniatúr. No a popri tom sa odohráva príbeh veľkej lásky. Ocitnete sa v kuchyni bežnej rodiny, ale aj v súkromných izbách  sultána a dokonca aj v jeho „paláci darov“. A zároveň je to sprievodca bežným životom v stredovekom Istanbule, kde vedľa seba žili moslimovia, kresťania, Židia, Turci, Arméni, Benátčania atď.

Posledná úprava Sobota, 06 Jún 2009 11:10
Čítať celý článok...
 
Metodická návšteva Obecnej knižnice Skýcov PDF Tlačiť E-mail
Napísal HelenaJuriková   
Sobota, 25 Júl 2015 11:31

25.6.2015 uskutočnili pracovníčky Krajskej knižnice Karola Kmeťka v Nitre Ľudmila Hlavatá a Mária Rezáková metodickú návštevu Obecnej knižnice Skýcov. Konštatovali, že v priestoroch školského kabinetu je oproti predchádzajúcemu umiestneniu v triede menej priestoru pre knižničný fond i pre čitateľov. Ja som rada, že knižnica je aj naďalej v priestoroch základnej školy, je prístupná najmä pre žiakov ZŠ. V zozname čitateľov ku dňu návštevy bolo zapísaných 68 čitateľov, z toho je 38 detí do 15 rokov. Vypožičaných bolo 596 kníh od 211 návštevníkov, z čoho bolo 70 detí. Z rozpočtu obce bol v roku 2015 vyčlenený príspevok na nákup kníh vo výške 100 €. Z členských príspevkov boli zakúpené knihy vo výške 123 €. Od začiatku roka 2015 bolo zakúpených 25 nových kníh, 4 knihy sme dostali darom. Pracovníčky krajskej knižnice kladne hodnotili ochotu čitateľov prispievať na nákup kníh. V rámci poradia knižníc podľa percenta používateľov v roku 2014 z počtu obyvateľov sa obecná knižnica umiestnila na 4. mieste z celkového počtu 27 fungujúcich knižníc v okrese Zlaté Moravce. Podľa počtu výpožičiek na obyvateľa sa nachádza na 5. mieste a podľa výšky finančných prostriedkov na nákup knižničného fondu na obyvateľa sa umiestnila na 10. mieste . Mňa osobne teší záujem ľudí rôzneho veku o knihy v našej knižnici. Je to určite aj vďaka výberu knižničných titulov a obnovovania knižného fondu aktuálnymi knihami na knižnom trhu.

 

Posledná úprava Sobota, 25 Júl 2015 11:39
 
Čo číta Eliška II PDF Tlačiť E-mail
Napísal Eliska Krajcikova   
Streda, 01 Apríl 2009 19:02

knižnica
knižnica knižnica
Zdravím všetkých čitateľov beletrie. Ozývam sa vám po dlhšej pauze. Mám opäť jeden typ na krásne čítanie. (Tých typov mám veľa, ale času je nejako pomenej.) Aj táto kniha patrí medzi mojich TOP 10.

Čingiz Ajtmatov: Deň dlhší ako ľudský vek.

Ako hovorí moja kamarátka Evika, je to "vela vela" pekná kniha

Hlavná dejová línia sa odohráva v Kirgizsku uprostred širokánskej stepi na malej vlakovej stanici. Obyvatelia osady Búrkovo na čele s hlavným hrdinom Edigejom odprevádzajú na poslednej ceste svojho suseda. Idú ho pochovať na starý cintorín v oblasti prísne stráženej vojakmi neďaleko Bajkonuru. Počas ich „pochodu“ sa dozvedáme o osudoch jednotlivých obyvateľov osady. Zároveň sa paralelne odohráva fantastický príbeh posádky kozmickej lode. Takže je tu spojený tvrdý a tak trochu aj bezútešný život v zabudnutom kúte sveta s cestovaním po vesmíre....

Posledná úprava Štvrtok, 02 Apríl 2009 17:40
Čítať celý článok...
 
Zo života Obecnej knižnice v Skýcove PDF Tlačiť E-mail
Napísal HelenaJuriková   
Sobota, 12 Október 2013 12:38

Knihy sú nevyhnutným spoločníkom pre mnohých našich občanov aj v dnešnej dobe. Veľa ľudí pokladá knihu za najkrajší darček pri rôznych príležitostiach. Jednou z možností ako sa dostať ku knihe je aj návšteva obecnej knižnice v našej obci. Je v nej veľa nových a zaujímavých kníh  rôzneho žánru pre čitateľov každého veku. Umiestnená je v budove základnej školy. Otvorená je každú stredu od 15°° do 17°°hodiny. Od začiatku roka je v nej zapísaných 86 čitateľov – 47 dospelých a 39 detí. Vypožičaných je 870 knižných titulov. Navštívilo ju 422 návštevníkov. V tomto roku pribudlo 61 nových kníh, získané boli z členských príspevkov, z finančných prostriedkov obecného úradu a darom. Vďaka patrí pani učiteľke Mgr. Márii Minárovej a Mgr Zuzane Rajtarovej, ktoré svojich žiakov nabádajú a povzbudzujú k čítaniu, neustále sledujú ich čitateľské záujmy, rozprávajú sa s deťmi o prečítaných knihách. Využívajú priestory knižnice počas vyučovania, prebiehajú v nich rôzne podujatia - Hviezdoslavov Kubín, Slávik Slovenska, stretnutia detí s rodičmi a starými rodičmi i nočné čítanie spojené s prenocovaním v knižnici.

Posledná úprava Sobota, 12 Október 2013 12:41
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12DopreduKoniec»

Stránka 1 z 2
Copyright © 2018 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
nový_cintor...
Image Detail