!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 14 až 12 °C a najvyššie denné teploty 22 až 24 °C. Zajtra slnečno, ranné minimá 13 až 11 °C a denné maximá 20 až 22 °C.

Deň Jablka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Štvrtok, 24 Október 2013 19:10

Každý rok nám pani Jeseň ponúkne, aby sme s deťmi prežívali pekné stretnutia s prírodou pri rôznych aktivitách. Počas pobytu vonku spoznávame čaro opadávania lístia, počúvame jeho šuchot, vytvárame rôzne predmety z prírodnín a tešíme sa z nádherných jesenných farieb.


Jeseň je i obdobím dozrievania ovocia. Tak sme sa rozhodli, že spolu s deťmi z našej materskej školy si urobíme Deň jablka. Deti si priniesli zdravé jablká z domu. Vytvárali sme z nich veselých kamarátov, dotvárali sme ich prírodným materiálom./špajdle, škoricové klinčeky/. Strúhaním šupky z jablka pani učiteľka urobila jablkového hada. Z rozkrájaných jabĺk mali deti ochutnávku, kde porovnávali chuť čerstvých jabĺk a jablkového kompótu. Ďalej si pochutnávali na detskej výžive a jablkovom pyré, jablkovom koláči. V rozhovore sme sa zhodli, že najlepšie sú čerstvé jablká, plné vitamínov. Potom sme sa zaoberali tvarovou stránkou tohto vynikajúceho ovocia. Deti vystrihovali jablká a tiež ich kreslili na počítači. Prekvapením pre deti bolo jablko z plastových fliaš, ktoré deti vyzdobovali prostredníctvom modelovacej hmoty. Z vytvorených predmetov sme si urobili výstavku, ktorá okrášlila priestory našej Materskej školy. Celkom na záver nechýbala pohybová hra, Bolo raz jabĺčko krásne.
Túto jesennú aktivitu previedla pani učiteľka Zlatica Komárová. Fotografie si môžete pozrieť tu.

 
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Hrušov_zima...
Image Detail