Úvod Školstvo Materská škola
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Dážď, najnižšie ranné teploty 9 až 7 °C a najvyššie denné teploty 10 až 12 °C. Zajtra polooblačno, miestami dážď a búrky, ranné minimá 9 až 7 °C a denné maximá 12 až 14 °C.

Materská škola

Zriaďovateľom Materskej školy v Skýcove je Obecný úrad Skýcov. V budove škôlky je miestnosť na aktivity, spálňa , sociálne zariadenia , kuchyňa a miestnosť na výdaj stravy pre žiakov školy. Deti majú k dispozícií ihrisko s pieskoviskom a preliezkami. Riaditeľkou MŠ Skýcov je Alžbeta Černáková.

kontakt : 037 / 6346124Deň Jablka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Štvrtok, 24 Október 2013 19:10

Každý rok nám pani Jeseň ponúkne, aby sme s deťmi prežívali pekné stretnutia s prírodou pri rôznych aktivitách. Počas pobytu vonku spoznávame čaro opadávania lístia, počúvame jeho šuchot, vytvárame rôzne predmety z prírodnín a tešíme sa z nádherných jesenných farieb.


Jeseň je i obdobím dozrievania ovocia. Tak sme sa rozhodli, že spolu s deťmi z našej materskej školy si urobíme Deň jablka. Deti si priniesli zdravé jablká z domu. Vytvárali sme z nich veselých kamarátov, dotvárali sme ich prírodným materiálom./špajdle, škoricové klinčeky/. Strúhaním šupky z jablka pani učiteľka urobila jablkového hada. Z rozkrájaných jabĺk mali deti ochutnávku, kde porovnávali chuť čerstvých jabĺk a jablkového kompótu. Ďalej si pochutnávali na detskej výžive a jablkovom pyré, jablkovom koláči. V rozhovore sme sa zhodli, že najlepšie sú čerstvé jablká, plné vitamínov. Potom sme sa zaoberali tvarovou stránkou tohto vynikajúceho ovocia. Deti vystrihovali jablká a tiež ich kreslili na počítači. Prekvapením pre deti bolo jablko z plastových fliaš, ktoré deti vyzdobovali prostredníctvom modelovacej hmoty. Z vytvorených predmetov sme si urobili výstavku, ktorá okrášlila priestory našej Materskej školy. Celkom na záver nechýbala pohybová hra, Bolo raz jabĺčko krásne.
Túto jesennú aktivitu previedla pani učiteľka Zlatica Komárová. Fotografie si môžete pozrieť tu.

 
Budúci prváci sa lúčili s Materskou školou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Utorok, 25 Jún 2013 22:10

V utorok 25.6.2013 sa šesť predškolákov z Materskej školy v Skýcove rozlúčilo s naším predškolským zariadením. Celá rozlúčková slávnosť prebiehala v radostnej atmosfére. Za sprievodu príjemnej hudby pani riaditeľka predstavila budúcich školákov. Sú to: Nikolka Pavková, Melinda Lukáčová, Paťka Fedoreková, Jakubko Dávid, Sebastiánko Lukáč, Tobiasko Šabo. Potom sa predškoláci predviedli slávnostným rozlúčkovým programom. Predstavili celú kolekciu piesní, básní, scénok a tančekov. Hlavnou časťou programu bolo pasovanie za prvákov, ktoré previedla pani riaditeľka za pomoci rytierskeho meča. Každému budúcemu prvákovi pani učiteľka Komárová prečítala charakteristiku. Po odovzdaní darčekov a osvedčení o ukončení predprimárneho vzdelávania, nasledoval krátky kultúrny program, ktorí pripravili pre svojich kamarátov malí predškoláci. Lúčili sa slovami: ,,Ahojte a buďte zdraví nech, nech sa Vám v tej škole darí!". Potom sme pokračovali voľnou zábavou, kde nechýbalo občerstvenie a maškretenie na slávnostnej rozlúčkovej torte.

Záverom chcem poďakovať p. starostovi Tomášovi Kolembusovi, že prijal pozvanie na toto podujatie. Ďakujem mojim kolegyniam a všetkým rodičom pri príprave tohto podujatia. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Streda, 03 Júl 2013 11:11
 
Opäť upršaný Medzinárodný deň detí PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Piatok, 31 Máj 2013 16:58

V Deň detí sme pre našich predškolákov z Materskej školy pripravili poldenný výlet do neďalekej Zubrej obory pri obci Lovce. Deti sa na výlet veľmi tešili. Okrem pozorovania ranného kŕmenia zubrov boli pre nich pripravené rôzne hry a súťaže. Ale bohužiaľ zobudili sme sa do daždivého rána a nepriaznivé počasie prekazilo naše plány. Tak sme tento slávnostný deň spestrili deťom v herni našej Materskej školy. Pripravili sme rôzne súťaživé hry. Najviac sa im páčili preteky na loptách, chodúľoch a trampolíne. Za svoje perfektné výkony boli odmenené peknými diplomami a rôznymi sladkosťami. Potom sme v programe pokračovali detskou diskotékou. Naši predškoláci boli spokojní, ale museli sme im prisľúbiť, že naplánovaný výlet určite absolvujeme v najbližších slnečných dňoch. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Záverom chcem poďakovať Obecnému úradu, Školskej jedálni a Coop Jednote za sladké prekvapenia.

Posledná úprava Piatok, 31 Máj 2013 17:08
 
Bábkové divadlo zavítalo do Materskej školy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Utorok, 23 Apríl 2013 16:25

S príchodom teplého jarného slnka navštívil našu Materskú školu bábkový súbor Slniečko z Piešťan. Deti sa na toto vystúpenie veľmi tešili. Malé komorné divadielko sa nám predstavilo hrou s výchovnou tematikou pod názvom ,,O neposlušných deťoch." Už samotný názov nám hovorí o hlavnej myšlienke krátkeho príbehu. Zuzka a Peťo neposlúchajú svojich rodičov, až dovtedy, kým ich otec nezačaruje a oni sa menia na „dospelákov“. Ocitnú sa v úlohe svojich rodičov. Až v tejto situácií pochopia, že svet dospelých vôbec nie je jednoduchý. Hlavnou myšlienkou tejto rozprávky je úcta a láska k rodičom. Deťom sa táto hra páčila. Zaujali ich hlavne pekne výtvarne stvárnené bábky. Zapájali sa i slovne do dialógov, reagovali i pohybom a piesňou. Celý dej rozprávky bol oživený aj zvukovým podfarbením. Spolu s bábkovým divadlom sme zažili príjemné chvíle, ktoré si v budúcnosti určite zopakujeme. Už teraz sa tešíme na nové príbehy bábkových postavičiek, ktoré opäť potešia našich malých divákov a podporia detský svet fantázie a literárneho cítenia. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Streda, 24 Apríl 2013 05:22
 
Čarovný svet rozprávok PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Pondelok, 25 Marec 2013 19:47

Mesiac marec je mesiacom knihy. Pri tejto príležitosti sa naše deti z Materskej školy viac, ako inokedy oboznamujú s detskou literatúrou. Intenzívnejšiu prácu s knihou sme začali návštevou Obecnej knižnice. Pani učiteľka Rajtárová deťom rozprávala o pestrosti žánrov rôznych kníh, no najviac sa zamerala na ľudové, autorské rozprávky a detské encyklopédie. Naši predškoláci potom manipulovali s knihami, prezerali si obrázky a budúcich prvákov zaujímal i text, kde pozorovali hlavne veľké tlačené písmenká, čím sme trošku plnili i cieľ rozvíjania predčitateľskej gramotnosti. Na druhý deň sme pre deti pripravili aktivitu pod názvom Čarovný svet rozprávok. Ujo rozprávkár prišiel medzi deti s piesňou Vitaj rozprávka. Priniesol im rozprávkové knižky, ktoré sme poznávali podľa obrázkov. Rozprávali sme sa O červenej čiapočke, O neposlúšných kozliatkach, O dedkovi, ktorý repu zasadil, O popoluške, O snehulienke a siedmich trpaslíkoch, O dvanástich mesiačikoch, O Maťkovi a Kubkovi, O Danke a Janke. Predstavili sme si i pani spisovateľku Máriu Ďuríčkovú. Deti zaujali i knižky svojich kamarátov, ktoré si priniesli do Materskej školy. Potom nasledovala dramatizácia rozprávok, kde si deti rozvíjali predstavivosť, improvizačné schopnosti. Veľmi sa nám páčila i kooperácia medzi nimi, ako staršie deti pomáhali mladším pri zapamätaní si textu. Bolo to veľmi milé a inšpirujúce divadielko, pekná bola i jednoduchá tvorba dialógov medzi predškolákmi. Túto aktivitu sme si zvolili hlavne preto, že žijeme vo svete digitálnych technológii a deti prichádzajú do priameho kontaktu s knihou, hlavne v domácom prostredí čoraz menej. Tiež sme chceli, aby deti poznávali čarovný svet rozprávok, kde základnou myšlienkou je víťazstvo dobra nad zlom. Na záver tejto aktivity deti vyfarbovali postavičky z rozprávok. Z týchto výtvarných prác sme si potom vytvorili malú výstavku. Do sveta rozprávok sa budeme neustále vracať, či už prostredníctvom dramatizácii, čítaním rozprávok, alebo i výtvarnými aktivitami. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Pondelok, 25 Marec 2013 19:50
 
«ZačiatokDozadu123456789DopreduKoniec»

Stránka 5 z 9
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Svetlonos_2...
Image Detail