Úvod Školstvo Materská škola
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Dážď, najnižšie ranné teploty 9 až 7 °C a najvyššie denné teploty 10 až 12 °C. Zajtra polooblačno, miestami dážď a búrky, ranné minimá 9 až 7 °C a denné maximá 12 až 14 °C.

Materská škola

Zriaďovateľom Materskej školy v Skýcove je Obecný úrad Skýcov. V budove škôlky je miestnosť na aktivity, spálňa , sociálne zariadenia , kuchyňa a miestnosť na výdaj stravy pre žiakov školy. Deti majú k dispozícií ihrisko s pieskoviskom a preliezkami. Riaditeľkou MŠ Skýcov je Alžbeta Černáková.

kontakt : 037 / 6346124Stretnutie detí z materskej školy s pani policajtkou PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Pondelok, 13 Jún 2016 14:09

V piatok 10. júna 2016 zavítala do nášho predškolského zariadenia kpt. Iveta Matejová, rodáčka zo Skýcova. Predviedla veľmi zaujímavú prezentáciu, ktorú oživila rôznymi hrami a obrázkovým materiálom. Pútavou formou priblížila deťom prácu policajtov. Najviac času venovala bezpečnosti na cestách. Deti boli aktívne, zapájali sa do rozhovoru a v mnohých prípadoch vedeli správne odpovedať na jej otázky. Ďakujem pani policajtke za návštevu, ktorá priniesla deťom veľa zaujímavostí a nových poznatkov. Fotografie si môžete pozrieť tu.

 
Deň detí v Materskej škole PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Štvrtok, 02 Jún 2016 07:53

Naši predškoláci aktívne prežívali svoj sviatok. Navštívili výstavu domácich zvierat skýcovských drobnochovateľov. Tiež sme  súťažili o najkrajší obrázok v kreslení na školskom chodníku. No a najväčším prekvapením bola návšteva hasičov dobrovoľného hasičského zboru z Topoľčianok, ktorí deťom prakticky predviedli prácu hasičov. Deťom sa to veľmi páčilo. Touto cestou chcem poďakovať dvom hasičom p. Jaroslavovi Orolínovi a Jozefovi Mašírovi, ktorí obetovali svoj voľný čas a prišli medzi nás. Ďakujeme. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Alžbeta Černáková - riaditeľka MŠ

Posledná úprava Štvrtok, 02 Jún 2016 07:53
 
Zápis do materskej školy PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Piatok, 06 Máj 2016 07:28

Vážení rodičia!

Oznamujeme Vám, že zápis detí do materskej školy v Skýcove na školský rok 2016/2017 sa uskutoční v dňoch od 10. 5. 2016 do 13. 5. 2016 od 10.30 hod. do 16.00 hod. Na zápis si je potrebné so sebou priniesť rodný list dieťaťa a kartu zdravotnej poisťovne. Do materskej školy sa prijímajú spravidla deti od troch do šiestich rokov a deti s odloženou, alebo dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou na základe písomnej žiadosti zákonných zástupcov. Žiadosť o prijatie rodičia dostanú pri zápise dieťaťa.

Pre prijímanie detí do Materskej školy je dôležitá úroveň sebaobslužných zručností dieťaťa (používanie WC, základy hygieny, stolovania, obliekania, komunikácie s učiteľkou a pod.).

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Riaditeľka MŠ

Posledná úprava Piatok, 06 Máj 2016 07:38
 
Deň ľudových tradícii v našej Materskej škole PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Pondelok, 07 Marec 2016 10:56

V piatok 4. marca sme v našom predškolskom zariadení uskutočnili zaujímavú aktivitu pod názvom Deň ľudových tradícii. Deťom sa páčili rôzne slovenské ľudové piesne, rečňovanky, vyčitanky, hry. Veľmi ich upútala i hra na fujare, ktorú nám prišiel predstaviť ujo Rudo Dávid, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Deti mali možnosť priamo si vyskúšať hru na tomto nádhernom slovenskom ľudovom nástroji. Ďalej sa oboznámili s jedným ľudovým zvykom - páraním peria. Táto činnosť sa im páčila a napárané perie si vo vrecúškach odniesli i do svojich domovov. Aktivitu sme ukončili spevom slovenských ľudových piesní. Naďalej budeme pokračovať so zoznamovaním sa slovenského ľudového folklóru. Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Napísala: Alžbeta Černáková, riaditeľka MŠ

Posledná úprava Pondelok, 07 Marec 2016 10:57
 
Testy školskej zrelosti v našej Materskej škole PDF Tlačiť E-mail
Napísal Alžbeta Černáková   
Štvrtok, 18 Február 2016 15:05

Naši predškoláci absolvovali v pondelok dopoludnia svoju prvú väčšiu skúšku zručností a vedomosti, ktorá overila ich pripravenosť na vstup do základnej školy. Testy školskej zrelosti previedol pán riaditeľ Mgr. Radoslav Štukovský z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva v Zlatých Moravciach. Jeho priateľský, milý a odborný prístup k deťom vytvoril príjemnú atmosféru, ktorá deťom pomohla splniť všetky požadované úlohy. Touto cestou mu ďakujem za veľmi dobrú spoluprácu medzi CPPP v Zlatých Moravciach a našou Materskou školou. Fotografie si môžete pozrieť tu.

Alžbeta Černáková, riaditeľka MŠ

Posledná úprava Piatok, 19 Február 2016 06:19
 
«ZačiatokDozadu123456789DopreduKoniec»

Stránka 2 z 9
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Božie telo_...
Image Detail