!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Slnečno, najnižšie ranné teploty 10 až 8 °C a najvyššie denné teploty 18 až 20 °C. Zajtra polooblačno, miestami dážď a búrky, ranné minimá 12 až 10 °C a denné maximá 16 až 18 °C.

Šípková Ruženka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Pondelok, 28 Apríl 2008 10:24

Šípková Ruženka aktuálne:

V jednom evanjeliovom príbehu Pán vykázal z domu mŕtveho dievčaťa všetkých, ktorí nemali vieru i tých, čo sa mu vysmievali. Prečo? Dievča zaspalo spánkom smrti. Skôr než ju Pán „prebudil“, prial si atmosféru viery.

V evanjeliu to bolo mladé dievča. Možno tak okolo 12 až 14 rokov. Šípková Ruženka v známej rozprávke zaspala tiež vo svojich 14tich. Nie sú potrebné odborné psychologické štúdie, aby sme prišli na to, že prevažná väčšina mladých ľudí zaspáva v svojom náboženskom živote v 14 rokoch. Čakajú na princa, ktorý ich zobudí. A ten príde. Začne neraz tvrdá realita života (i toho manželského)... Zaspali dobu prípravy na život. Je oveľa lepšie, ak vysnívaného princa predbehne svojím bozkom lásky sám Kráľ Kráľov, Ježiš a povie: „Dievča, hovorím ti, vstaň!“ Takýto prebudený mladý človek vie ľahšie vytušiť, kde si má alebo nemá hľadať svoju princeznú či princa, ktorou cestou kráčať v živote. K tomu je však nutná i v našej farnosti a obci atmosféra viery, lásky a potrebnej všímavosti. Sme zodpovední jeden za druhého, za všetky Šípkové Ruženky.

Posledná úprava Piatok, 16 Január 2009 21:28
 
Copyright © 2019 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Jacko_2011_...
Image Detail