Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Zamračené, dážď so snehom, najnižšie ranné teploty 0 až -2 °C a najvyššie denné teploty 0 až 2 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá 2 až 4 °C.

Machulince - Skýcov PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator
Utorok, 01 Apríl 2008 13:03

Zápas sa začal za príjemného slnečného počasia na miestnom štadióne. Začiatok bol na oboch stranách vlažný. Prvú šancu si vypracovali domáci, keď unikol po ľavom krídle mladý talentovaný Novák, ale vo svojej prvej veľkej šanci zaváhal. V 22. minúte sa situácia zopakovala s tým, že tentokrát sa už mladík nemýlil.

Preháčkoval sa hosťujúcou obranou ako „nôž maslom“ a bolo 1:0 pre domácich. Potom sa osmelili aj Skýcovčania, ale už ich zárodky akcií zachytávala pozorná domáca obrana. Ďalší úder pre hosťujúce mužstvo prišiel v 38. minúte, keď sa lopta v šestnástke dotkla ruky hosťujúceho „zadáka“ Juraja Turčana a rozhodca František Kunkel nezaváhal ani sekundu a ukázal na biely bod. K lopte sa postavil domáci hráč Gálik a bolo 2:0 pre domácich! To bežala 38. minúta. A potom sa začali diať veci!!! Rýchly domáci útočník Novák vnikol do šestnástky a prehnal to s dôrazom voči hosťujúcemu brankárovi Paľovčíkovi, ktorému pri snahe o vykopnutie lopty kopol do brucha, následne hosťujúci brankár „stratil nervy“ a udrel domáceho útočníka, čo viedlo k obojstrannému vylúčeniu. Túto krivdu neuniesol hosťujúci stredopoliar Cyril Králik a po „dohovore“ hlavnému rozhodcovi videl tiež červenú kartu. Tak sa ďalej pokračovalo 10 na 9. Do bránky hostí sa postavil hráč z poľa – Štefan Žikavský ml. Za tohto stavu sa dohral v napätej atmosfére prvý polčas. Druhý polčas začali aktívnejšie hosťujúci hráči, podporovaní fanúšikmi, ktorí pricestovali zo Skýcova. Po peknej akcii sa hosťom podarilo znížiť aj napriek oslabeniu Vladimírom Gubovom v 53. minúte na 2:1. Tento gól akoby vlial Skýcovčanom nové sily! Ale ani domáci sa nedali zahanbiť a tak sa útoky prelievali zo strany na stranu. Hostia pri snahe o vyrovnanie prepadli v stredovej formácii a po zbytočnej strate lopty Petrom Jenisom inkasovali po tretíkrát. Svoj druhý gól strelil domáci Gálik a bolo 3:1 pre Machulince. Po tomto okamihu vrhol Skýcov všetky sily do útoku! A Skýcovčanom sa táto hra vabank vyplatila, keď sa krásne trafil po priamom kope hosťujúci hrajúci tréner Ľuboš Štucika a razom bolo už len 3:2 pre Machulince. To bežala 76. minúta. Potom sa do hlavnej úlohy opäť dostal hlavný rozhodca Kunkel, ktorý po neodpískaní faulu na hosťujúceho hráča vylúčil za protesty Juraja Paučeka, ktorý mal ťažké srdce na rozhodcu a povedal mu svoje! Takže Skýcovčania hrali po ďalšom vylúčení už len ôsmi. Ani táto krajne nepriaznivá situácia Skýcovčanov nezlomila a bojovali hnaní svojimi vernými fanúšikmi. Prirodzene hrozili aj hostia, ale ich protiútoky už neboli také nebezpečné, ako v prvom polčase. Akoby im dochádzali sily. A tak iniciatívu prebrali hostia. Najskôr mal obrovskú šancu po priťuknutí Vladimír Gubov, ktorý vnikol do šestnástky a po zaseknutí lopty nezostávalo domácemu hráčovi nič iné len faulovať! Na počudovanie všetkých prítomných hlavný rozhodca neodpískal „čistú jedenástku“ ale udelil hosťujúcemu hráčovi žltú kartu za filmovanie!!! Toto bolo dosť už aj na hosťujúcich hráčov a tak sa rozhodli „zísť“ z ihriska a skončiť zápas. Ale pod ťarchou hroziacej pokuty sa nakoniec rozhodli zápas dohrať! A vyplatilo sa! Zaslúžené ovocie po obetavom výkone sa prejavilo v nadstavenom čase keď si narazil loptu hosťujúci Roman Černák s Petrom Jenisom a následne našiel Roman Černák v šestnástke voľného Vladimíra Gubova, ktorý sa v takýchto situáciach nezvykne mýliť a nezadržateľne vyrovnal na konečných a treba dodať, že zaslúžených 3:3!