Úvod Šport ZO ZTŠČ Skýcov
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty -2 až -4 °C a najvyššie denné teploty 2 až 4 °C. Zajtra zamračené, ranné minimá -2 až -4 °C a denné maximá -1 až 1 °C.

ZO ZTŠČ Skýcov


Rozprávkové počasie na lyžiarskom pochode PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Utorok, 03 Február 2015 15:18

Posledná sobota v januári priniesla pre 30-ku prezentovaných lyžiarov nádherné počasie ako z rozprávky. Usporiadateľ pochodu Marián Miškov privítal všetkých nadšencov a milovníkov tohto zimného športu a zároveň oboznámil každého s cca 12 km dlhou trasou. Po príhovore starostu obce Mgr. Tomáša Kolembusa bol odštartovaný pochod okolo obce. Po dvoch občerstvovacích zastávkach a troch prekládkach lyží sme sa po 3,5 hodinách vrátili späť do cieľa v areáli chaty Breziny. Každý účastník pochodu bol odmenený pamätným diplomom, medailou, malými drobnosťami či sladkosťami. Najmladším účastníkom bol Jakub Dávid (8) a spomedzi troch najstarších 59 ročných bol Miroslav Fábry, ktorým boli odovzdané upomienkové predmety od domáceho hrnčiara. Všetko vyvrcholilo spoločnou opekačkou pri ohni, kde sme sa plní spoločných zážitkov a emócií zo spoznávania krás okolia dediny rozišli domov. Predseda ZO - ZTŠČ klub biatlon Skýcov Miroslav Žikavský vyslovuje poďakovanie OcÚ Skýcov za podporu.

P.S. Tým, ktorým sa trasa pochodu páčila, išli aj na druhý deň. Viď foto.

Posledná úprava Utorok, 03 Február 2015 17:05
 
Pochod okolo obce na lyžiach PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Streda, 28 Január 2015 20:00

Niet čo čakať, lebo výkyvy počasia sú na Skýcove nečakané, jeden týždeň máme sneh a druhý je už iba v mrazničke. Predpovede sú priaznivé a tak sobota 31. január 2015 bude patriť "Tradičnému pochodu okolo obce Skýcov na lyžiach". V areáli chaty Breziny bude sústredený štart aj cieľ s prezentáciou o 12.30 hod. a štart pochodu o 13.00 hod. Všetci účastníci budú odmenení a celý pochod zakončíme spoločnou opekačkou pri ohni. Usporiadatelia ZO - ZTŠČ klub biatlon Skýcov sa tešia na Vašu účasť.

Posledná úprava Utorok, 03 Február 2015 15:17
 
2. ročník pochodu a krásny čas ... PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Utorok, 20 Máj 2014 13:40

Keďže zima nás tento rok prvýkrát obišla, znovu sa usporiadatelia rozhodli na pešo. Už od soboty rána počasie naznačilo, že pochod okolo dediny na pešo určite bude. A tak 15 prezentovaných sa o 13.00 hod. vydalo od obecného úradu na krásnu túru okolo dediny. Ani pár kvapiek dažďa, pred ktorými nás Trstené vŕšky ukryli nepokazilo náš pochod. Posilnení po zástavkách na Domovine, Pri kríži a na Vápennom vrchu sme všetci po 3,5 hod. vrátili späť do našej rodnej obce. Hostinec HRUŠOV bol cieľom pochodu a po absolvovaní cca 10 km padla každému porcia guľášu určite vhod. Najmladším účastníkom pochodu bol Patrik Šabo (4) a najstaršími boli manželia Pečínkoví (63). Po odovzdaní pamätných diplomov a vecných cien sme sa zhodli, že na jeseň sa opäť na pochode vidíme. ZO – ZTŠČ klub biatlon Skýcov vyslovuje poďakovanie OcÚ Skýcov za podporu. Fotografie si môžete pozrieť tu.

 

Posledná úprava Utorok, 20 Máj 2014 13:44
 
Peší pochod okolo obce na jednotku PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Pondelok, 21 Október 2013 05:09

Stred októbra priniesol do Skýcova krásne počasie a nič nebránilo zorganizovať prvý peší pochod okolo obce. V sobotu sa po trase lyžiarského pochodu vydalo 20 milovníkov – turistov a užívalo si jesenné krásy našej prírody. Pred 17-tou hodinou sme sa vrátili do cieľa - areálu chaty Breziny a v nohách sme mali približne 10 km. Všetci účastníci boli odmenení pamätným diplomom, sladkou odmenou a vydarený pochod sme zakončili opekačkou pri ohni. Predseda biatlon klubu Miroslav Žikavský vyslovuje poďakovanie starostovi obce za podporu pri organizovaní pešieho pochodu okolo obce. Fotografie z pochodu si môžete pozrieť tu.

Posledná úprava Pondelok, 21 Október 2013 17:41
 
Biely ľadovec na Domovine PDF Tlačiť E-mail
Napísal Marián Miškov   
Utorok, 05 Marec 2013 18:39

štyria medvedi
štyria medvedi štyria medvedi

Hovorí sa, že keď človek hľadá, tak aj nájde. A tak sa aj stalo, našli sme. V dedine sa nám sneh pomaly roztopil, ale v tajných zákutiach skýcovskej prírody môžeme nájsť ešte bielu prikrývku. Tí, ktorí sa lepšie prizreli, mohli vidieť počas víkendu prechádzať od bývalého JRD popod Kruh až na Domovinu štyroch "medveďov". Z fotografií každý spozná, že sú to stáli priaznivci tohto zimného športu: M.Žikavský, P.Matejov, P.Matejov st. a M.Miškov. Za nádherného počasia sme si vychutnávali slnečné lúče a užívali si možno posledné zvyšky snehu.

 

Posledná úprava Piatok, 08 Marec 2013 15:01
 
«ZačiatokDozadu123456DopreduKoniec»

Stránka 3 z 6
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Vylet_New_Z...
Image Detail