Úvod Starosta informuje
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 3 až 1 °C a najvyššie denné teploty 11 až 13 °C. Zajtra malá oblačnosť, ranné minimá 3 až 1 °C a denné maximá 4 až 6 °C.

Starosta informuje
So starostom na bicykli PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 26 Jún 2011 10:28

SoStnaBicykli__...
SoStnaBicykli___03 SoStnaBicykli___03

Sobota 13:00, námestie Skýcov. Začína sa akcia "So starostom na bicykli". Počasie nám neprialo, mierne pršalo. Aj som zvažoval, že to preložíme na iný termín, ale keď som prišiel medzi deti a oni mi dôrazne povedali že "ideme" tak som nemal na výber :))) Niektorých som poslal domov, aby sa teplejšie obliekli. Keď sa vrátili mohli sme vyraziť. Vyrazili sme cez Trstené vŕšky na Hrušov. Po ceste nám mierne začalo pršať, tak sme sa schovali pod strom. Po chvili si to našťastie počasie rozmyslelo a tak sme mohli bez problémov doraziť na Hrušov. Tam nás už čakala opekačka. Opiekli sme si sľúbené spekáčky, napili sme sa vody a išli sme pozrieť hore na hrad. Po prehliadke hradu sme sa ešte zastavili pri ohnisku a kto bol hladný si ešte opiekol špekáčku. Asi o pol piatej sme vyrazili na cestu späť. Po ceste sme sa zastavili v žrebčíne, že si pozrieme kone. Ako sme tak pozerali kone, prišiel pán správca a deti ho "ukecali", aby nám ukázal aj žriebätká. Pán správca bol veľmi ochotný a zobral deti až do ohrady, kde bolo niekoľko malých žriebätok.

Posledná úprava Nedeľa, 26 Jún 2011 12:50
Čítať celý článok...
 
Finančný stav obce k 30.06.2011 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 24 Jún 2011 14:54

Rozhodol som sa, že budem každý polrok informovať o finančnom stave obce. Ja nemienim nič tajiť, napokon sú to Vaše peniaze s ktorými hospodárime a vy máte právo vedieť ako je natom obec finančne. Momentálnu výšku úveru zverejňujem nižšie. Chcem informovať o výške nezaplatených faktúr, ktoré som zdedil. Ešte nám zostalo zaplatiť dve faktúry, za multifunkčné ihrisko a rekonštrukciu kanalizácie. Dokopy nám to robí sumu 15 500 €. Ďalej nám asi pred mesiacom vyskočila ďalšia faktúra za stavebný dozor v rámci projektu Revitalizácia námestia. Faktúra ešte zatiaľ nebola vystavená, jej splatnosť bude 3 mesiace. Bude vystavená na sumu 10 300 €. Takže dokopy nám to robí 25 800 € nezaplatených faktúr. S týmito tromi subjektami (multifunkčné, kanalizácia, stavebný dozor) som sa dohodol na splátkovom kalendári. Takže najbližší polrok budeme splácať tieto faktúry. Ja nemienim robiť na dlh. V budúcom týždni sa uskutoční v našej obci audit. Komplexne budem o stave finanacíí informovať na verejnom zhromaždení, ktoré sa uskutoční v septembri. Bol som pred voľbou, buď túto obec úplne zadĺžím a po mne potopa, alebo ju finančne stabilizujem a potom pôjdeme do nejakých investičných vecí. Rozhodol som sa pre finančnú stabilizáciu. Verím že budúci rok budeme na tom finančne lepšie.

 

Posledná úprava Štvrtok, 29 December 2011 07:20
Čítať celý článok...
 
Nová autobusová zástavka na ul. Partizánska od 1.júla 2011 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Streda, 22 Jún 2011 20:05

Chcel by som Vás informovať že od 1. júla bude zriadená v našej obci nova zástavka. Bude to zástavka na ulici Partizánska, je to vyasfaltovaná plocha pri Skydente, resp. oproti Vladovi Pavkovi. Dnes som dostal mailom už aj nový cestovný poriadok. Od 1. júla bude chodiť "Skýcovan" hore Partizánskou ulicou a tam bude jeho nová zástavka. Tieto zmeny sa týkajú len autobusov, ktoré voláme "Skýcovan", netýka sa to "Partizánov". Rokoval som aj s SAD Prievidza, ktorá prevádzkuje autobusy z Partizánskeho. Dlhšie to zvažovali, že by aj oni mali ďalšiu zástavku pri Skydente, ale nakoniec sa rozhodli že ich autobusy sa budu točiť len na námestí a hore Partizánskou ulicou nepôjdu. Takže od 1. júla bude chodiť hore Partizánskou len Skýcovan. V praxi to bude vypadať asi takto. Keď príde autobus zo Zlatých Moraviec, časť ľudí vyloží na námestí a zvyšok vyloží hore na tej novej zástavke. Verím, že pre ľudí bývajúcich hore pri kostole je to určite potešujúca správa.

Posledná úprava Štvrtok, 23 Jún 2011 13:08
 
So starostom na bicykli už budúcu sobotu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 19 Jún 2011 14:22

Už dávnejšie som avizoval akciu pre deti, mládež aj dospelých "So starostom na bicykli". Konečne sa mi podarilo stanoviť termín :))) Akcia sa bude konať budúcu sobotu 25. júna 2011. Zraz bude o 13:00 na námestí. Každý kto ma bicykel je vítaný. Potrebujem tam aj dospelých, aby som nato nebol sám, tak dúfam že sa pridáte aj vy. O 13:00 by sme mali vyraziť smerom na Hrušov. Cestou by sme sa mali zastaviť pri koňoch. A keď dorazíme na Hrušov tam bude opekačka. My sa postaráme o špekáčky, ale keď si donesiete aj niečo svoje nebude s tým žiadny problém. Ak by nám náhodou neprialo počasie tak to presunieme na nejaký prázdninový termín. Už teraz sa nato teším, snáď to dobre dopadne a vyjde nám aj počasie.

Tomáš

Posledná úprava Pondelok, 20 Jún 2011 04:09
 
Zháňanie kosca PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Nedeľa, 19 Jún 2011 14:11

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus

Tento týždeň som si predsavzal, ako som neskôr zistil priam Sizyfovskú úlohu. Zháňal som kosca, ktorý by pokosil ten kopec od dolnej brány cintorína smerom k domu smútku. Nakoniec sa mi podarilo dohodnúť s Jozefom Baštrnákom, ktorý bol ochotný cintorín pokosiť. Tá tráva už bola veľmi narastená. Ja viem, čo som napisal do svojho volebného programu veľmi presne, citujem "cintorín bude vykosený". Veď sme ho už tento rok kosili 3x a budeme ho kosiť aj nasledujúci týždeň. S týmto svahom však máme problémy, lebo to sa moc nedá kosiť vyžínačkou, len kosou. V tomto týždni sme objednali špeciálnu hlavu na kosačku s ktoru by sa mala dať táto tráva pokosiť, tak uvidíme ako to bude fungovať. Ďalej by som chcel poďakovať Jozefovi Danišovi, ktorý bol z vlastnej iniciatívy čistiť vodovod hore v starom cintoríne. Pre mňa je to neuveriteľná vec, ale keď som to tam videl bohužiaľ bola skutočnosťou. Pokúsim sa to opísať. Hore ako je vodovod, kde sa naberá voda je taký válovček do ktorého sa napúšťa voda. Ľudia tam podľa všetkého umývajú rôzne veci a tým ho upchávajú rôznymi kamienčekmi. V minulom článku som informoval, ako sa nám "darilo" posledný týdeň, tak chcem informovať, ako sme sa s problémami popasovali.

Posledná úprava Pondelok, 20 Jún 2011 05:46
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu101102103104105106107108DopreduKoniec»

Stránka 101 z 108
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
Den_Deti_pr...
Image Detail