Úvod Starosta informuje
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 2 až 0 °C a najvyššie denné teploty 3 až 5 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá 3 až 1 °C a denné maximá 4 až 6 °C.

Starosta informuje
Reštaurovanie sôch PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Štvrtok, 31 Marec 2011 17:56

Možno ste si všimli, že sme v tomto týždni začali s reštaurovaním sôch. Ide o pamätník pri kostole, sochu, ktorá sa nachádza vpravo od kostola (bielej farby) a sochu Jána Nepomuckého na Hradskej. Opravy vykonáva sochár a reštaurátor pán Radúz Salej z Hlohovca. Veríme, že po vykonaní reštaurácií budu sochy opäť pýchou obce.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

 
Divadlo? Internet? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Pondelok, 28 Marec 2011 17:17

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus
Dobrý deň chcel by som upresniť dve informácie ohľadne organizovaného zájazdu do divadla a nového internetu v dedine. Začnem divadlom. Dnes sa mi dostala do uši informácia, že organizujeme zájazd do Slovenského národného divadla na pantomímu, alebo nieco podobné. Neviem, či to niekto robí úmyselne, alebo mu to len "robí dobre" šíriť takéto dezinformácie. Keby si človek dal aspoň takú námahu, aby si pozrel na stranké SND čo to je vôbec zač tá divadelná hra Vejár, tak by takéto nezmysly nešíril. Herci ako Labuda, Mórova budu asi ťažko hrať pantomímu. Viete čo je ťažké? Tvoriť. Tvoriť je tažké. Ničiť to je ľahké. Tak Vás prosím nehádžte nám polená pod nohy. Bol by som radšej keby išiel plný autobus naších ľudí.  Bude to dobrá akcia a myslím si, že zájazd do nového Slovenského národného divadla, kde uvidíme špičkových slovenských hercov stojí určite zato. Je mi jasné že dať 25 € je v dnešnej dobe dosť veľa, ale kvalita niečo stojí. Berme to tak. Kto má ešte záujem ísť na spomínané divadelné predstavenie, nech sa prihlási čím skôr u pána riaditeľa Zvolenského, ešte je voľných 10 miest. Primárne chceme, aby išli naši ľudia a nie ľudia zo susedných obcí.

Posledná úprava Piatok, 01 Apríl 2011 17:03
Čítať celý článok...
 
Nevernet už aj na Skýcove PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Utorok, 15 Marec 2011 07:31

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus


V poslednom článku som Vás informoval a príchode novej spoločnosť poskytujúca internetové pripojenie do našej obce. Dnes môžem konštatovať, že už je to realitou. Včera (t.j. v pondelok) namonotovali prijímaciu a vysielaciu anténu. V najbližších dňoch namontujú druhý uzol a internet môže začať fungovať. Chlapci ma včera informovali, že dajú do dediny letáky, v ktorých sa dozviete, aké služby budú poskytovať a koľko bude cena internetového pripojenia. Viac info na www.nevernet.sk Takže budete mať v rámci dediny dve možnosti pripojenia, Sanet, alebo Nevernet. A ja dúfam, že problémy s internetovým pripojením budeme mať týmto pádom vyriešené. Tie chvíle zo začiatku roka, kedy Vám to nešlo už nechcem zažívať znovu.

Ďakujem za prečítanie Tomáš

Posledná úprava Utorok, 15 Marec 2011 08:30
 
Novinky v obci PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Sobota, 12 Marec 2011 17:36

T.Kolembus
T.Kolembus T.Kolembus


Posledné týždne sa nesú v znamení rôznych prác. Môžem Vám povedať, že sa vôbec nenudíme. Minulý týždeň sa nám nejako nič nedarilo, pokazil sa nám na úrade monitor, neskôr sa nám pokazilo čerpadlo na plynovom kotli. Už som si myslel, že máme pobosorované :))) Podarilo sa nám podať tzv. výnos ministerstva financií, žiadame v ňom finančné prostriedky na okná v základnej školy. Maximálne sa tu dá získať 13 500 €, pričom naša spoluúčasť je 10 %. Uvidíme, či sa nám podarí niečo získať. Absolvoval som tiež zasadnutie Hrušovsko-Beňadického regiónu, ktoré sa konalo na Obyciach. Funguje tam tzv. rotačný systém. Vždy je to v inej obci. Najbližšie sa bude konať u nás na Skýcove. 1.marca som bol na školení v Nitre. Témou boli zmeny v Zákonníku práce.

Posledná úprava Sobota, 12 Marec 2011 17:54
Čítať celý článok...
 
Žijeme, nežijeme, alebo čo??? PDF Tlačiť E-mail
Napísal Tomáš Kolembus   
Piatok, 11 Marec 2011 22:04

Nedávno som sa stretol po dlhšej dobe s naším rodákom Romanom Minárom. Roman je poslancom v obci pri Bratislave a povedal mi takú zaujímavú informáciu citujem: "Dennodenne čítam Vašu stránku, dokonca som ju dal na našom zastupiteľstve za vzor". Pokračoval ďalej "v tomto ste jednotka, ale čo sa týka spoločenského života ten tu nefunguje, žiadne akcie, proste nič". Ja som mu bohužiaľ musel dať za pravdu. Ale nato aby sme to tu trochu "rozhýbali" potrebujem aj Vašu pomoc, ja to neviem urobiť sám. Výstavným príkladom je tohtoročný ples. Ja sa vôbec netajím tým, že som chcel aby ho robili futbalisti. Na väčšine dedín ho robia. Zorganizovať ples, to sa nedá urobiť tak, že si povedia dvaja ľudia, urobíme to. Tam musí byť zapojených viac ľudí.

Posledná úprava Piatok, 11 Marec 2011 22:04
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu101102103104105106107DopreduKoniec»

Stránka 104 z 107
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
8.
Image Detail