Úvod Duchovný život farnosti
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty -1 až -3 °C a najvyššie denné teploty -1 až 1 °C. Zajtra prevažne oblačno, ranné minimá -1 až -3 °C a denné maximá -2 až 0 °C.

Duchovný život

Farnosť Nanebovzatia Panny Márie

 

SKÝCOV


Liturgický kalendár: 3. nedeľa v cezročnom období


pondelok                   - Obrátenie svätého Pavla, apoštola (sviatok)

utorok                        - Sv. Timoteja a Títa, biskupov (spomienka)

streda                        - Féria

štvrtok                       - Sv. Tomáša Akvinského, kňaza a učiteľa Cirkvi (spomienka)

piatok                        - Féria

sobota                       - Féria

 

Nedeľa - 4. nedeľa v cezročnom období


pondelok

25.01.

0000 hod

+ Peter Blahovec

utorok

26.01.

 

0000 hod

 

 

+ Ján Matejov, manželka Anna a syn Milan

streda

27.01.

0000 hod

+ Vendel Gajdoš, manželka Katarína, synovia Valent a Jozef, dcéra Anna a rodičia z oboch strán

štvrtok

28.01.

0000 hod


+ Mons. Ladislav Belás

piatok

29.01.

0000 hod

 

+ Ľudevít Dávid, manželka Alžbeta, rodičia a syn Ľudevít


sobota

30.01.

 

0000 hod

 

+ Rudolf a Mária Pavkoví, starí rodičia z oboch strán a syn Juraj Palárik

NEDEĽA

31.01.

 

0000 hod

 

+ Milan Krígovský, rodičia z oboch strán a ostatná rodina

 

Za farníkov

 

OSTATNÉ OZNAMY A INFORMÁCIE

* Vo všetkých slovenských diecézach je od 1. januára až do 24. januára 2021 pozastavené verejné slávenia bohoslužieb. Sväté omše budem naďalej sláviť súkromne, bez účasti veriacich. Úmysly sv. omší budú slávené každý deň tak, ako boli zapísané, pokiaľ si to rodina praje. Pohreby sa budú vykonávať bez svätej omše, čiže iba pohrebné obrady na cintoríne. Podľa najnovšej vyhlášky môže na pohreb prísť 6 ľudí (najbližšia rodina). Termín pohrebného obradu závisí v tomto období od pohrebnej služby, ktorá je vyťažená. Kvôli zhoršenej epidemiologickej situácii aj v našej obci prosím, aby ste ma kontaktovali telefonicky. Aktuálne informácie sa dozviete na sociálnej sieti našej farnosti alebo na farskej webovej stránke.

* Ponúkam vyslúženie sviatosti pomazania chorých aj pre pacientov s ochorením Covid 19. Je potrebné ma včas kontaktovať, aby som sa vedel náležite pripraviť a bezpečne udeliť túto sviatosť. Udelenie sviatosti je bezplatné, pretože je pomocou pre ťažko chorého, aby sa duchovne pripravil a zmieril sa s Bohom.

* Ďakujem za všetky milodary, ktoré ste obetovali počas minulého týždňa. Veriaci obetovali 50 €. Kto by chcel prispieť na chod farnosti, svoj milodar môže poslať na farský účet, alebo poslať prostredníctvom spoplatnenej sms správy. Milodar v hodnote 5 € sa odošle sms správou v tvare: FARA SKYCOV 5 na tel. číslo 8866. Milodar v hodnote 10 € sa dá poslať v podobe sms s textom: FARA SKYCOV 10 na tel. číslo: 8866. Viac informácii je na farskej webovej stránke. Pán Boh zaplať za všetky Vaše milodary. Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary, ktoré sú potrebné pre chod farnosti.

* Naďalej Vás pozývam zapojiť sa do našej „farskej výzvy“ s názvom Päť minút pre Boha. Počas mesiaca január sa každý večer o 20.00 hod. zjednoťme v krátkej modlitbe podľa svojich možností - pokľaknutie pred krížom, či obrazom, alebo desiatok ruženca, alebo tiché uvedomenie si Božej prítomnosti, krátka osobná modlitba… Kto chce obetovať viac času je to len vítané. V tomto čase budú zvoniť zvony farského kostola. Úmysel tejto modlitby si môže každý vzbudiť sám - napr. za ukončenie pandémie, za ťažko chorých, za deti a mládež, za svoju rodinu, za seba, za priateľov… Spoločná modlitba má veľkú duchovnú silu a verím, že nás môže uchrániť od mnohého zlého. Nie je potrebné sa prihlasovať - Boh vidí do nášho srdca.


Pochválený buď Ježiš Kristus!


www.skycov.ifara.sk

 

V prípade potreby ma môžete kontaktovať na tel. čísle: 037/63 46 214, 0948 155 750 alebo na e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Vdp. Ladislav Kováč - správca farnosti SkýcovDetské stretko PDF Tlačiť E-mail
Napísal Stanislav Gajdoš   
Pondelok, 28 Apríl 2008 09:44

pošta
pošta pošta

V piatok nám konečne doprialo počasie.

Posledná úprava Utorok, 29 Apríl 2008 09:01
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 5 z 5
Copyright © 2021 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
turnajcek_2...
Image Detail