Úvod Príroda
!!! Stránka v rekonštrukcii !!!

Predpoveď (pocko.sk) počasia

Predpoveď počasia na dnes pre Skýcov. Sneženie, najnižšie ranné teploty -10 až -12 °C a najvyššie denné teploty -4 až -2 °C. Zajtra prevažne oblačno a miestami prehánky, ranné minimá -8 až -10 °C a denné maximá -5 až -3 °C.

Príroda
Vtáctvo PDF Tlačiť E-mail
Napísal Adam Bobro   
Streda, 28 Máj 2008 16:44

hniezdo
hniezdo hniezdo
Skýcov je obec obklopená hustými listnatými a zmiešanými lesmi. V korunách stromov, ale aj na lúkach žije veľké množstvo vtáctva. Zmenou klímy a následným otepľovaním nastal ej presun niektorých druhov vtáctva do priľahlých lúk a lesov. Z Balkánu sa rozšírila hrdlička záhradná, včelárik zlatý a rároh obyčajný. V blízkych lesoch a v záhradách možno vidieť i počuť slávika obyčajného, pustovku, konôpku, strnádku obyčajnú, drozda čierneho, brhlíka a straku obyčajnú. V blízkosti ľudských sídel sa zdržiava vrabec domový, belorítka domová a lastovička domová, v zimnom období aj rôzne druhy sýkoriek, stehlík zelený, stehlík pestrý, hýľ lesný a glezg hrubozobý.

Posledná úprava Nedeľa, 08 Marec 2009 17:24
Čítať celý článok...
 
Skýcov zo vzduchu PDF Tlačiť E-mail
Napísal Mgr. Jozef Zvolenský   
Pondelok, 13 Júl 2009 10:42

Ponúkam Vám niečo ozaj nevšedné a krásne. Pohľad na našu obec z vtáčej perspektívy. Toto veľmi pekné a aj výborne hudobne spracované video natočil a upravil na stránke youtube.com užívateľ spankoil . Verím, že sa mi podarí v blízkej dobe získať viac informácii o autorovi a aj priebehu natáčania. Zatiaľ sa môžeme len tešiť z  nádherného vyhliadkového letu. Za nás všetkých ďakujem:)

Posledná úprava Sobota, 18 Júl 2009 13:57
Čítať celý článok...
 
Geologické a geomorfologické pomery PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Piatok, 11 Júl 2008 20:13

jeseň
jeseň jeseň
Pohoria na Slovensku patria do podsústavy Karpaty. Na našom území sú zastúpené provinciou Západné Karpaty a jej subprovinciou Vnútorné Západné Karpaty. K nim patrí aj pohorie Tribeč, v ktorom sa nachádza obec Skýcov.
Na západe ohraničuje Tribeč rieka Nitra, na severe ho oddeľuje od Vtáčnika Veľkopoľská brázda, na východe ho od Pohronského Inovca oddeľuje údolie hornej Žitavy a západný okraj Žitavskej pahorkatiny, na juhu siaha až po mesto Nitru. Hoci dosahuje len stredné výšky, vyniká nad svojím okolím, lebo sa prudko dvíha z pahorkatín Podunajskej nížiny.

Posledná úprava Piatok, 11 Júl 2008 20:19
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12DopreduKoniec»

Stránka 2 z 2
Copyright © 2022 Internetové stránky obce Skýcov. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
 
ucta_k_star...
Image Detail